Zájezd do Plzně - ZOO a Techmania

  • Bez omezeni
Uvádíme ve dnech:
  • od 24. 6. 08:00 - 08:00
Dům kultury Milevsko

Připravujeme pro vás zájezd do Plzně. Vy se můžete rozhodnout, zda navštívíte ZOO, jejíž součástí je botanická zahrada a Dino park, nebo Techmanii - interaktivní zábavu plnou poznávání, objevování a experimentování. 

Jízdné je stanoveno na 210 Kč/osobu, odjezd bude v 8 hodin od DK Milevsko

Zoologická a botanická zahrada města Plzně

ZOO Plzeň je druhá nejstarší zoo v České republice. Je nejnavštěvovanější turistickou atrakcí Plzeňského kraje a 4. nejnavštěvovanější zoo v České republice. Zřejmě nejpopulárnějšími obyvateli je hejno tučňáků Humboldtových, jejichž krmení z rukou ošetřovatelů je velkou atrakcí. Také se můžete těšit na druhý největší medvědinec v Evropě, volné přírodní výběhy opic a šelem, sukulentní skleník s 1000 druhy rostlin, naučnou stezku "Vývoj přírody ve čtvrtohorách" a mnoho dalšího. V lesoparku u botanické zahrady při vstupu od sídliště Vinice se nalézají dětská hřiště. Pozornost si také zaslouží pavilon Tajemný svět africké noci, výběhy šimpanzů a lvů, kolekce plazů či ostrov lemurů. Součástí ZOO je statek Lüfnerka s kolekcí domácích zvířat, africká restaurace Kiboko a také jedinečný Dinopark s modely pravěkých zvířat v životní velikosti.

DinoPark Zoo Plzeň se od svého založení v roce 2003 stal velmi oblíbeným a vyhledávaným turistickým cílem, jehož branami prošlo již více než tři miliony návštěvníků. Vydejte se také na dobrodružnou cestu do druhohor mezi desítky statických i robotnických modelů dinosaurů v životních velikostech s množstvím dalších atrakcí.

Techmania Science Center:

Stovky interaktivních exponátů, gyroskop, 3D planetárium, programy v dílnách a laboratořích, krátké filmy promítané na obří interaktivní globus nebo zábavné vědecké show – to je Techmania Science Center v Plzni.

S vtipem představuje základní přírodní jevy a zákony, seznamuje se světem vědy a techniky a láká k experimentování. Nachází se v historických budovách plzeňské Škodovky. Za proměnu starých továrních hal v moderní centrum vědy a techniky získala několik ocenění v soutěži Stavba roku.