Výstava obrazů z cyklu Osudy

  • Bez omezeni
  • Cena 10,- Kč
Uvádíme ve dnech:
  • od 2. 6. 18:00 do 1. 7. - 12:00
Galerie M

Výstava Josefa Záruby potvrá do 1. 7. 2017.

V milevské Galerii M byla v pátek 2. června v 18 hodin slavnostně zahájena nová výstava obrazů  výtvarníka Josefa Záruby s názvem Osudy, na které představí svou tvorbu za posledních deset let. Autor je především sběratelem zážitků z běžného života, jež se snaží svým způsobem přenést na malířské plátno. Obrazy tvoří až hyperrealistickou technikou, která mu pomáhá určit myšlenku celého děje.

K vidění jsou olejomalby ze dvou cyklů –  Moji blízcí a Osudy. V prvně jmenovaném cyklu využil postav svých blízkých k zinscenování určitého příběhu, jehož prostřednictvím chce něco sdělit. Postavy jsou zde pouze prostředníky, jak cíle dosáhnout. V ještě nedokončeném cyklu Osudy se děj probíhající na plátně ve většině případů dotýká osob, které jsou zde ztvárněny, zde podoba figur hraje důležitou roli. Tento soubor obrazů má jak filozofický, tak i náboženský koncept a pracuje s myšlenkou, že události v životě člověka jsou předem určeny. V jaké míře to platí a nejsme často sami strůjci svých osudů…?

Josef Záruba se o umění zajímá od mládí, absolvoval desítky workshopů a výtvarných dílen při NG, po roce 1989 se začal věnovat výtvarné činnosti profesionálně.  Od roku 2006 realizoval více než 30 samostatných i kolektivních  výstav. Galerie M společně se soběslavským malířem  srdečně zvou širokou veřejnost ke zhlédnutí výstavy, která potrvá do soboty 1. července.