VÝSTAVA – JOSEF/FESOJ

Druhý prázdninový měsíc bude patřit milevská Galerie M obrazům. První společnou výstavu zde zrealizují Petra Schwarzerová a Martin Jelínek. Oba se již v minulosti v galerii prezentovali, Martin na samostatné výstavě prostorových  instalací v roce 2009 a Petra o rok později na společné výstavě (s V. Tymelovou a H. Jelínkovou) s názvem TŘY.

Výtvarnice Petra Schwarzerová, roz. Hašlarová (*1979) své dětství prožila v nedaleké Bechyni, kde také vystudovala Střední průmyslovou školu keramickou, obor Výtvarné zpracování keramiky a porcelánu. V průběhu studia na střední škole navštěvovala kurzy kresby postavy na Akademii výtvarných umění v Praze a výtvarně zaměřené kurzy a setkání pořádané na ZUŠ Václava Pichla v Bechyni. Po ukončení studia se přestěhovala do Olomouce, kde pracovala jako točířka v keramickém studiu, poté její cesta vedla do Brna a do Nového Hrádku, zde vedla keramický kroužek a tvořila vlastní keramiku. V letech 2014-2015 se společně s rodinou přestěhovali do Francie a nyní jsou opět zpět ve východních Čechách. Věnuje se  malbě olejovými a akrylovými barvami. Inspirací je jí člověk, ať už se nachází ve svém vlastním, domácím prostředí nebo v přírodě. Na jejích obrazech se objevují skutečné prožité momenty a místa z domova i cest. U lidských postav zachycuje jejich pocity, nálady a vzájemné vztahy. Od roku 1997 uskutečnila mnoho samostatných i společných výstav v Čechách (např. galerie v Náchodě, v Novém Jičíně, Novém Městě nad Metují, v Brně), ale také ve Francii (např. Salon Ternay a Saint Pierre de Chandieu), ilustrovala několik knih, např. překlady japonských pětiverší Na druhé straně hor nebo knihu Tucet vzlyků od Ivana Petlana.

Druhý vystavující MgA. Martin Jelínek, DiS, (*1979), absolvoval Konceptuální tendence ve výtvarném umění na FAVU v Brně, ateliér Environment u akad. malíře Vladimíra Merty a Doc. MgA. Mariána Pally. Žije s manželkou, dvěma dětmi a zvířaty ve velmi starém domě na velmi starém místě obklopen kopci, nedaleko Nového Města na Moravě. Zabývá se především konzervací a restaurováním povrchové úpravy dřevěných prvků v lidové architektuře (fládrování, polychromie). Předmětem jeho činnosti jsou i realizace environmentálního charakteru, např. práce s přírodními materiály, výsadba vrbových plotů a živých vrbových staveb. Rodák z Vysočiny představil svá díla na několika výstavách, které se konaly např. v Praze (Galerie kritiků), v Brně (Galerie v prostorách Městského divadla, galerijní prostor Industra Art a Galerie 209), v Horácké galerii v Novém Městě na Moravě, v Olomouci (PechaKucha Night), ale také ve slovenské Žilině. Nyní Milevšťákům plní slib z roku 2009 a přiveze k nám své obrazy.

Galerie M společně s oběma autory si Vás dovoluje pozvat na zhlédnutí této  expozice, která potrvá do soboty 1. září do 12 hodin. Těšíme se na setkání s Vámi.

Začátek:

3.8.2018 9:00

Konec:

1.9.2018 12:00

Poplatky a lístky

vstupné
10,00

Místo konání akce

Adresa:

nám. E. Beneše 1, Milevsko

GPS:

49.45099583535868, 14.36022286199784