VÝSTAVA – SETKÁNÍ

V měsíci březnu milevská Galerie M nabídne návštěvníkům nevšední zážitek. Umělecký kovář z Telče David Habermann (*1979) zde představí kované sochy a další díla ze své tvorby. Autor vystudoval umělecké kovářství na SOU Matky Boží v Jihlavě, absolvoval  kurz kresby na SUŠ Grafické v Jihlavě, kovotepecký kurz u svého dědečka, zkušeného a zručného uměleckého kováře, Alfréda Habermanna, stáž na ostrově San Servalo v Itálii a také krátkou stáž u akademického sochaře Igora Kitzbergera. Tvořit jezdí do nedaleké kovárny na samotu Klátovec, kde se této profesi věnuje již třetí generace Habermannů. Každé dílo je originálem vytvořeným převážně podle vlastních návrhů a zpracováno ručním kováním. Ve své volné tvorbě pracuje s černou ocelí, v konečné úpravě často oživenou kontrastními pastelovými barvami. Častými motivy jsou příroda, příběh, tvar koule, biblické náměty a v posledním období se soustřeďuje na práci s figurou. Jeho sochy zdobí veřejná prostranství na různých místech v Čechách i v zahraničí, spolupracoval např. na bráně pro Hotel Dakota v New Yorku, účastní se také různých setkání uměleckých kovářů i v zahraničí, např. ve Francii, Německu a Rakousku, kde získal významná ocenění, např. první místo na mezinárodním kovářském sympoziu Hefaiston Helfštýn za secesní mřížku ke krbu. David Habermann od roku 2009 zrealizoval téměř 30 výstav samostatných i společných na různých místech v Čechách (Telč, Slavonice, Praha, Olomouc) i v zahraničí. Více informací na www.davidhabermann.cz.

Kované plastiky Davida Habermanna doplní obrazy jihočeského krajináře Valentýna Horby (*1952), který žije na malé vesničce Drhovle nedaleko Písku. Výtvarné vzdělání získal u akademického malíře Jiřího Rejžka a Mariana Hemely. Nezaměnitelným, poetickým stylem maluje nejčastěji jihočeské vesnice a nenásilně vyjadřuje jejich charakter. Věnuje se i užité grafice. Jeho obrazy jsou zastoupeny v soukromých sbírkách doma i v zahraničí, např. v USA, Austrálii, Německu, Itálii a Holandsku. Více informací na www.galeriehorba.webnode.cz.

Expozice pod názvem Setkání je po výstavě na hradě Švihov  jejich druhou společnou výstavou, která bude slavnostně zahájena v milevské Galerii M ve čtvrtek 1. března v 17 hodin, a na kterou galerie společně s autory co nejsrdečněji zve a těší se na Vaši návštěvu.

Začátek:

2.3.2018 9:00

Konec:

28.3.2018 16:00

Poplatky a lístky

vstupné
10,00

Místo konání akce

Adresa:

nám. E. Beneše 1, Milevsko

GPS:

49.45099583535868, 14.36022286199784