MOMENTY Z PŘÍRODY

Momenty z přírody je název nové výstavy v milevské Galerii M, na které své snímky představí fotograf z olomouckého kraje Ondřej Nágl (narozen r. 1983).  „Už od malička jsem měl rád přírodu a vše co s ní úzce souviselo. V dětství se příroda částečně přemístila do mého dětského pokoje v podobě několika terárií. Ty byly nejčastěji obsazeny nejrůznějšími druhy plazů a sklípkanů. Příroda mě také dovedla k fotografování, kterému se intenzivněji věnuji od roku 2007 a je zaměřeno převážně na zvířata. Dříve jsem se přírodou toulal nejčastěji kolem domova a na jižní Moravě. Poslední roky jsem ale podnikl i celou řadu cest  za hranice naší země. Pravidelně se vracím do národních parků Polska, Chorvatska,  Rakouských Alp a nebo třeba za pelikány na řecké jezero Kerkini, kam jsem se vydal i v únoru letošního roku. Jedna z fotografií pelikánů uspěla v letošním třetím ročníku prestižní soutěže Czech Nature Photo a v kategorii Ptáci získala první místo. Největší zážitek a zatím moje nejdelší cesta s fotoaparátem se uskutečnila v roce 2013, kdy jsem navštívil tropický ostrov Borneo. Tento rok mě čeká cesta do brazilského Pantanalu a několik menších výletů po Evropě. V blízké době mám v plánu si splnit další sen a podívat se do Maroka, kde bych chtěl před objektiv dostat mé oblíbené hady a ještěry“, prozrazuje o sobě Ondřej Nágl.

Jeho fotografie je možné vidět v galerii na webové stránce photonagl.cz, v menším množství pak na jeho facebookovém profilu, v tištěné podobě je někdy možné zahlédnout v různých časopisech, prospektech a knihách věnujících se přírodě a nebo v propagačních a didaktických materiálech. V roce 2017 bylo po dobu třech měsíců k vidění téměř  30 velkoformátových fotografií v Mánesově galerii Vlastivědného muzea v Olomouci, některé  pak zůstaly jako součást výstavy s názvem Milování v přírodě, která proběhla v Olomouci a Ústí nad Labem.

Expozice pod názvem Momenty z přírody, na kterou Vás galerie společně s autorem srdečně zve, bude otevřena od úterý 2. července.  Těšíme se na Vás.

Začátek:

2.7.2019 9:00

Konec:

30.7.2019 17:00

Poplatky a lístky

Zdarma

Tato událost je bez vstupních poplatků

Místo konání akce

Adresa:

49.4510475,14.3603572

GPS:

49.45102245695374, 14.36034152406819