Milevsko pro život i pro dovolenou

VÝSTAVA PRACÍ STUDENTŮ OBORU GRAFICKÝ DESING SUPŠ BECHYNĚ

výstava
  • Galerie M

Stalo se již tradicí, že každým rokem v září vystavuje bechyňská Střední uměleckoprůmyslová škola maturitní a klauzurní práce v milevské Galerii M. Letošní rok je ovšem z důvodu pandemie koronaviru specifický. Na výstavě se tak představují studenti oboru Grafický design.

Ke zhlédnutí výstava nabízí filmové plakáty a plakáty s lidskoprávní a ekologickou tématikou, které vytvořili studenti v souvislosti s chystaným mezinárodním festivalem dokumentárních filmů Jeden svět, který pořádá obecně prospěšná společnost Člověk v tísni. „Festival má každoročně určité zaměření – letošní téma znělo Až naprší a uschne, tudíž jasně odkazuje na problémy nastávající klimatické krize. Dokumentární filmy, které představuje, jsou promítány nejen v Praze, ale i v mnoha dalších regionech. Již po několikáté tak naši studenti dostali potřebné informace o tématu, stručné synopse vybraných filmů a dál už se snažili vetknout do plakátů vlastní myšlenky a pohled na věc. Smutnou skutečností pak bylo přerušení festivalových promítání, nicméně pořadatelé slibují od 11. září 2020 návrat festivalu jak do pražských tak i regionálních kin,“ popisuje Mgr. Marta Kotková, jež působí na oboru Grafický design jako vedoucí pedagog.

Expozice, která je v pořadí již jedenáctá, potrvá do soboty 26. září. Galerie M společně s ředitelstvím SUPŠ Bechyně srdečně zve.

  • 09. 09. 2020 v 09:00 hod.
    26. 09. 2020 do 12:00 hod.
  • jednotné vstupné
10Kč
  • 09. 09. 2020 v 09:00 hod.
    26. 09. 2020 do 12:00 hod.
  • školy (pedagogický doprovod zdarma)
5Kč
OPEN AIR festival Přeštěnice

Chcete vědět co se děje?

Pošlete nám svůj e-mail a získejte informace o aktuálních akcích v Milevsku.