Milevsko pro život i pro dovolenou

Robinsoni, donkichoti a Palán

beseda
  • Městská knihovna v Milevsku

Srdečně Vás zveme na setkání se spisovatelem a publicistou Alešem Palánem, autorem knih Raději zešílet v divočině, Kdo chodí tmami nebo Mami, miluju.

Aleš Palán je dvojnásobným držitelem ocenění Magnesia Litera (knižní rozhovor se samotáři Jako v nebi, jenže jinak a sborník Brnox, který připravil s Kateřinou Šedou), dvakrát byl na toto ocenění také nominován (rozhovor s bratry Florianovými Být dlužen za duši a román Ratajský les). Jeho rozhovor s šumavskými samotáři Raději zešílet v divočině zvítězil v anketě Lidových novin Kniha roku, Divadlo Husa na provázku uvádí stejnojmenné představení, připravuje se film. Palánův rozhovor s bratry Reynkovými Kdo chodí tmami byl oceněn výroční cenou Českého literárního fondu, tři autorovy knihy zvítězily v anketě Katolického týdeníku Dobrá kniha (Kdo chodí tmami, rozhovor s opatem Tajovským Člověk musí hořeti a s L. Armbrusterem Tokijské květy.) Autor si obzvlášť cení třetího místa v soutěži Nejkrásnější kniha za publikaci Jaderná puma a její výroba v amatérských podmínkách – ocenění bylo uděleno v kategorii učebnice.

Jeho nejčerstvější prací je kniha rozhovorů Mami miluju z jara 2023, na které se podílela Palánova dcera Anna a fotografka Libuše Jarcovjáková.

Beseda proběhne v Kavárně Za oknem.

Své místo si rezervujte na akce@knihmil.cz nebo na tel. č. 382 521 231.

  • 03. 10. 2023 v 18:00 hod.
100Kč
Milevské slavnosti, Bartolomějské posvícení
Gigitalizujeme firmy

Chcete vědět co se děje?

Pošlete nám svůj e-mail a získejte informace o aktuálních akcích v Milevsku.