Milevský kraj o. p. s. vytvořil v roce 2015 multifunkčního mobilního průvodce včetně tagg manageru, který návštěvníky atraktivní formou seznámuje s pamětihodnostmi regionu Milevsko. Hlavním záměrem projektu je propojit prostřednictvím mobilní aplikace nejvýznamnější památky regionu a vytvořit tak snadno dostupnou a atraktivní prezentaci, která jednak přispěje ke zkvalitnění a rozšíření nabídky cestovního ruchu v regionu, jednak zvýši informovanost návštěvníků. Ucelená prezentace vybraných turistických cílů a tras formou mobilního průvodce nabízí informace návštěvníkům přímo v terénu a to včetně GPS navigace ve verzi offline bez připojení k internetu. Pomocí předpřipravených interaktivních map jednotlivých tras s GPS navigací a propojením na detailní informace o místech se návštěvník snadno zorientuje v terénu a získává přehledné informace o zajímavostech ve svém okolí.Mobilní průvodce regionem Milevsko je dostupný i v offline verzi. Mobilní průvodce je napojen na sociální sítě a funkci „Byl jsem zde“, kdy uživatel může svým přátelům sdělit, že místo navštívil, připojit komentář či doporučení.

 

Mobilní průvodce obsahuje:

  • úvodní a obecné informace, návod k ovládání
  • seznam cílů a zajímavostí v regionu členěný dle kategorií (Památky, Turistika, Přírodní zajímavosti, Kulturní zařízení, Sportovní zařízení, Informační centrum, Obce-města…) – po rozkliku stránka s detailním popisem a fotografiemi cíle
  • interaktivní mapy 7 různých tras se zobrazením turistických cílů s GPS navigací a propojením na detailní informace o jednotlivých místech (možnost rozkliku z míst na mapu, z mapy na místo)
  • přehled nejvýznamnějších kulturních akcí v regionu

Mobilní aplikaci Region Milevsko si lze prohlížet na http://www.geotrips.eu/mon/cs/pruvodce/region-milevsko nebo stáhnout pomocí QR kódu, který bude umístěn postupem času také u vstupu do infocentra a na informačních tabulích ve městě Milevsko a celém regionu. S aplikací je možno pracovat i offline a je dostupná pro operační systémy Android,  iPhone a Windows Phone offline.  Aktualizaci a případná doplnění mobilního průvodce bude zajišťovat Turistické informační centrum Milevsko (Milevský kraj o. p. s.).

                                                                       

Náhledové fotografie: 

 

Projekt „Mobilní průvodce regionem Milevsko“ byl podpořen z Grantového programu Podpora cestovního ruchu Jihočeského kraje.