Milevsko pro život i pro dovolenou

Vzhledem k současné epidemiologické situaci se letošní 159. ročník nemůže uskutečnit tak, jak jsme již řadu zvyklí. O maškarní průvod však letos nepřijdete!

Milevské maškary, které se právem pyšní zapsáním mezi nejvýznamnější lidové tradice na seznamu nemateriálních statků tradiční lidové kultury České republiky nebo zápisem do České knihy rekordů jako největší masopustní průvod. A protože historické kořeny maškar sahají až do roku 1862, neradi bychom tuto tradici v letošním roce porušili. A tak jsme vymysleli způsob, jak si vrchol masopustního období připomenout a přiblížit jej všem příznivcům maškar.

Milevské maškary 2021 proběhnou bez přítomnosti diváků, bez tradičního jarmarku a doprovodného programu. Malý průvod masek symbolicky projde městem za dodržení epidemiologických opatření v netradičním termínu, který veřejnosti nebudeme sdělovat. Pro veřejnost bude z průvodu zachycen videozáznam, jehož premiéra bude zveřejněna v sobotu 13. února ve 14 hodin – tedy v den a čas, kdy by za normálních okolností byl průvod zahájen. Odkaz na reportáž naleznete na webových stránkách www.milevskemaskary.cz nebo www.milevskem.cz.

 

Chcete vědět co se děje?

Pošlete nám svůj e-mail a získejte informace o aktuálních akcích v Milevsku.