Milevsko pro život i pro dovolenou

Na poslední srpnový víkend chystá Dům kultury Milevsko oblíbené Bartolomějské posvícení – Milevské městské slavnosti, které se uskuteční od 25. do 28. srpna. A na co se můžete těšit?

Program bude zahájen ve čtvrtek v bazilice Milevského kláštera slavnostním koncertem pod vedením dirigenta Jaroslava Vodňanského, hrát bude pražský Dvořákův komorní orchestr a sólistky sestry Tesařovy.
Páteční program bude tradičně ve znamení rocku a odehraje se v městském parku Bažantnice. Představí se kapely Brixtn, Hamr, milevské Fusky Dus i legendární Fantom.
Rodinná sobota nabídne velice pestrý program, který bude v Bažantnici zahájen již v 10 hodin dopoledne. Těšit se můžete na Myslivecké slavnosti, Jaromíra Kašpara, Milevský dětský sbor, kapelu Prvoci, vyhlášení soutěže Svazku obcí města Milevska Malovaný venkov, kapelu V4KA, folklorní představení skupiny Kovářovan, Escape 2 The Jungle nebo Ticho de pre cupé band. Hvězdou letošních slavností bude oblíbený písničkář Pokáč, kapela hrající v rytmu reggae a ska Fast Food Orchestra a finalisté Eurovize 2022 We Are Domi. Slavnosti budou navíc obohacené o Toulava fest, během kterého bude představena celá tato turistická oblast a nebude chybět ani jedinečný jarmark řemeslníků a výrobců Toulavy.
Zároveň bude připravena dětská scéna, kde se odehraje divadelní představení Eliščiny pohádky divadla Já to jsem, návštěvníci se mohou těšit na zábavné odpoledne s moderátorem, skákací hrad, hry, soutěže, nafukovací atrakci Pračka a kvízy od společnosti Elektrowin, ukázku aktivit DDM Milevsko, dílničku a fotokoutek Muzea milevských maškar, ukázku tanečních vystoupení a také aktivit sportovních oddílů Došwich, Proactive Milevsko, Handball club a 2N aerobic Milevsko.
V neděli dopoledne od 10 hodin proběhne v kostele sv. Bartoloměje Slavná mše svatá za město Milevsko. Další program proběhne v amfiteátru domu kultury a bude tradičně v lidovém tónu. Těšit se můžete na kapelu Kovačka, Bohemia a slovenskou dechovku Skaličané. Taktéž se uskuteční soutěž O posvícenský koláč, jejímž sponzorem je Jednota SD Milevsko.
Celé slavnosti ukončí jedinečným koncertem Pocta divadlu Semafor táborský orchestr Swing Band na nádvoří Milevského kláštera.
Po celém městě bude při Posvícení probíhat celá řada doprovodných akcí. Navštívit můžete např. Okresní výstavu zvířat, výstavu prof. Františka Doubka Česká státnost, výstavu obálek knih Spisovatelé Milevska v Městské knihovně, Automobily Škoda na plakátech a prospektech 1945-2022 v Milevském muzeu nebo Výstavu Patchworku a panenek v Galerii M. Kamenáč chystá na čtvrtek koncert kapely The Bladderstones, střelnice zas v sobotu den otevřených dveří s možností si zastřílet, knihovna posvícenský turnaj v deskových hrách. A kdo chce získat certifikát poutníka a navštívit zdarma Milevský klášter, může vyrazit na poutní stezku. Jsou připravené dvě trasy – náročnější Poutní trasa z Bechyně (30 km, start 9-10 hodin) nebo jednodušší Rodinná trasa ze Sepekova (6 km, start 10-15 hodin).
Na Bartolomějské posvícení se vybírá symbolické vstupné, na zahajovací koncert pořídíte vstupenky v předprodeji za 80 Kč, na program od pátku do neděle za 60 Kč a pouze na neděli za 30 Kč. Děti do 12 let a ZTP mají vstup zdarma. Předprodej je již zahájen, lístky zakoupíte v kanceláři domu kultury, Turistickém informačním centru nebo na webu www.milevskeslavnosti.cz.
Věříme, že z bohaté nabídky programu si vybere každý návštěvník to své, že nám bude přát počasí a společně si užijeme pohodovou atmosféru celých oslav.

Dům kultury Milevsko


 

Chcete vědět co se děje?

Pošlete nám svůj e-mail a získejte informace o aktuálních akcích v Milevsku.