Milevsko pro život i pro dovolenou

Jedná se o Turistický systém – audioprůvodce, který využívá inovativní technologie (načítání QR kódů).

Přibývá hezkých jarní dnů, které vybízejí k jarním procházkám nejen po městě!
Víte, že město Milevsko má svého audioprůvodce?
Vydejte se na prohlídku města s audioprůvodcem a načítejte QR kódy!
Audioprůvodce je namluven i v cizích jazycích a to v AJ, NJ, FJ.
Audioprůvodce umožňuje návštěvníkům individuálně poznat město, poskytne informace o historických objektech, kulturních místech a zajímavostech města a nejbližšího okolí. Audioprůvodce je atraktivní pro různé cílové skupiny, zlepšuje nabídku služeb pro české návštěvníky i návštěvníky ze zahraničí. K tomu, aby návštěvník mohl tento audioprůvodce používat stačí chytrý telefon nebo tablet. V dnešní době nejen dospělí, ale i děti a mládež vyžadují používání chytrých telefonů a nových technologií, což jim tento audioprůvodce plně umožní.


Destičky s QR kódy jsou umisťovány na dobře viditelných místech u významných památek, na zajímavých objektech a informačních tabulích. Po načtení QR kódu se na displayi zobrazí informace (audio, text, foto) o tomto konkrétním místě. Destičky s QR kódy naleznete již na některých významných místech ve městě jako je třeba klášter Milevsko, kostel sv. Jiljí, Milevské muzeum, náměstí E. Beneše, secesní budova městské spořitelny, maškarní lavička, Muzeum maškar nebo třeba na vrchu Hůrka. Postupně jsou místa s QR kódy doplňovány a rozšiřovány, aby došlo k celistvosti.


Turistický systém – audioprůvodce využívá webovou aplikaci. Má sofistikovanou vnitřní logiku, umožňující poskytovat zároveň hlasové, textové a obrazové informace a reagovat v reálném čase.

Stačí tedy vzít do ruky telefon či tablet a vyrazit do terénu.

Přejeme nejen návštěvníkům, ale i místním zážitek z této nové aplikace a zároveň hezké vycházky nejenom po místních pamětihodnostech.

Chcete vědět co se děje?

Pošlete nám svůj e-mail a získejte informace o aktuálních akcích v Milevsku.