Milevsko pro život i pro dovolenou

I v novém roce probíhají oblíbené diskusně vzdělávací večery.

22. 2. od 17:30 hodin na výukové učebně - Cviky pro zdravé nohy
Na přednášce lektorky Mgr. Evy Vaňkové, na téma mistrovské dílo přírody – NOHA, se dozvíte, proč je péče o chodidla tak důležitá. Zacvičíte si cviky na příčnou klenbu, na podélnou klenbu, a cviky na vbočený palec. Naučíte se masírovat své nohy a vyzkoušíte si princip spirály. Prosíme o přihlášky předem, počet míst je omezen. S sebou si vezměte podsedák nebo menší deku. Přihlášky na telefonu 383 809 200 nebo e-mailu kurzy@milevskem.cz.


Dále pro vás připravujeme:
6. 3. od 17:30 hodin na loutkovém sále - Tradice Velikonoc v našem kraji

Velikonoce patří k nejvýznamnějším křesťanským svátkům. Jak prožívali toto období naši předkové se dozvíme na přednášce o jejich tradicích. Začneme masopustem, který má v Milevsku starou historii. Přes Popeleční středu se dostaneme k postním nedělím, po nich následuje Pašiový týden s Popeleční středou, Zeleným čtvrtkem, Velkým pátkem a Bílou sobotou. Po Božím hodu Velikonočním, tedy neděli, přichází pondělní pomlázka. Ke všem zmíněným dnům se váží zvyky, obyčeje i pověry – a o nich si budeme povídat s ředitelem Prácheňského muzea Jiřím Práškem. Přednáška bude doplněna projekcí s řadou obrázků.


9. 4. od 17:30 hodin na loutkovém sále - Inflace není legrace
Přijďte si poslechnout povídání o příčinách, projevech a důsledcích rychlého růstu spotřebitelských cen v posledních letech v ČR z pohledu ředitele sekce měnové ČNB, která má jako svůj hlavní úkol udržování cenové stability pomocí nástrojů měnové politiky.
Naše pozvání do diskusně vzdělávacího večera přijal Petr Král, který v 90. letech absolvoval Fakultu financí a účetnictví na Vysoké školy ekonomické v Praze. V České národní bance pracuje od roku 1999, od roku 2007 do listopadu 2018 řídil odbor měnové politiky a fiskálních analýz. Od 1. dubna 2015 byl paralelně též náměstkem ředitele sekce měnové. Od prosince 2018 je ředitelem sekce měnové. V letech 2007–2014 byl alternátem viceguvernéra České národní banky v Hospodářském a finančním výboru fungujícím pod Radou ECOFIN v Bruselu. V roce 2018 byl jmenován vládou ČR členem Výboru pro rozpočtové prognózy na první funkční období a v roce 2021 na druhé. Od ledna 2019 se Petr Král účastní zasedání Výboru pro měnovou politiku ve Frankfurtu nad Mohanem. Ve své výzkumné, publikační a přednáškové činnosti se zaměřuje zejména na praktické otázky měnové politiky (strategie, nástroje, komunikace, přijetí eura) a na analytické aspekty politiky fiskální. Petr Král je rodákem z Písku.

 

Chcete vědět co se děje?

Pošlete nám svůj e-mail a získejte informace o aktuálních akcích v Milevsku.