HUDEBNÍ KURZY:

KURZ HRY NA KYTARU – začneme opět v září

Kytara patří mezi nejpopulárnější a nejrozšířenější nástroje. Nabízíme vám lekce hry na kytaru v malých skupinkách, které tvoří zajímavou alternativu k základním uměleckým školám. Výhodou je méně formální a přátelský přístup učitele a přizpůsobení obsahu lekcí vašim potřebám. Pokud se chcete naučit hrát na kytaru, ale nebaví vás stupnice, noty a dril, pojďte hrát k nám, i když ani u nás to bez cvičení nepůjde. Jednoduché základy písniček k táboráku se naučíte už po pár lekcích, které jsou určeny pro začátečníky i pokročilé od 6 do 99 let.

Schůzky:    čtvrtek 17:00-18:30 – učebna 3

KURZ HRY NA KLAVÍR – OBSAZENO

Chcete se naučit hrát na klavír? Pomůžeme vám splnit váš sen! Budeme se vám věnovat od úplných začátků, nebo vám pomůžeme rozvíjet vaše dovednosti, pokud jste již v minulosti na klavír hráli a chtěli byste se zlepšit. Přijímáme všechny, kteří mají chuť věnovat se hudbě formou hry na klavír a respektujeme individuální úroveň a pokroky každého žáka. Kurz je určený pro děti od 6 let i pro dospělé.

Lektorka:    Mgr. Alena Marková
Schůzky:     pondělí 12:30-17:15 – učebna 3
                       středa 13:15-16:15 – učebna 3   

MILEVSKÝ DĚTSKÝ SBOR – VÝUKA ZÁKLADNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY MILEVSKO

Milevský dětský sbor byl založen v září roku 1972 paní Andělou Maršálkovou. Od té doby si vytvořil v Milevsku dlouholetou tradici. Postupem času se rozrostl na soubor čítající až 80 členů, v současné době se jejich počet ustálil na 46 zpěváků ve věku od 11 do 18 let. Repertoár sboru tvoří hudba starých mistrů, skladby současných skladatelů a úpravy lidových písní. Sbor za své dlouholeté působení vycestoval do dvanácti zemí Evropy a natočil několik CD. Nejedná se o kurz DK Milevsko, zřizovatelem Milevského dětského sboru je Základní umělecká škola Milevsko.

Sbormistr:    Gabriela Molová
Schůzky:       pondělí 15:30-17:00 – loutkový sál

MILEVSKÝ SMÍŠENÝ SBOR

Milevský smíšený sbor vznikl v roce 1997 transformací z Milevského ženského sboru, který vznikl roku 1976. Sbormistryní je od jeho založení paní Anděla Maršálková. Repertoár sboru tvoří skladby starých mistrů, tvorba současná a lidové písně. Spolu s dětským sborem pořádá každoročně vánoční koncerty. Příležitostně spolupracuje s Píseckým komorním orchestrem PIKO, se kterým uvedl několik skladeb, např. Pergolesiho Stabat Mater nebo Rybovu Českou mši vánoční. Kromě těchto vystoupení pořádá sbor také výměnné koncerty doma i v zahraničí.

Sbormistr:   Mgr. Anděla Maršálková
Schůzky:      pondělí 18:30-20:30 – loutkový sál, učebna 1, 2, 3

VZDĚLÁVACÍ KURZY:

UNIVERZITA TŘETÍHO VĚKU  

Jedná se o soubor programů celoživotního vzdělávání zaměřených na vzdělávání osob v postproduktivním věku. Základním posláním U3V je otevření univerzitních zdrojů poznatků, vědomostí a dovedností osobám v seniorském věku a mezigenerační učení. Cílem těchto programů je tedy poskytnout seniorům možnost, aby se kvalifikovaně a na univerzitní úrovni mohli systematicky seznamovat s nejnovějšími poznatky v oblasti vědy, historie, politiky, kultury apod. Mimo toho plní U3V také výraznou sociální funkci a motivuje seniory k další aktivitě.

Pořádá:      Spolek pro rozvoj kultury v Milevsku a Dům kultury Milevsko
Schůzky:    15. 1.; 29. 1.; 12. 2.; 11. 3.; 25. 3.; 8. 4.; 11. 11.; 25. 11.; 16. 12.
Téma:        Novohradské hory/Praha

VÝTVARNÉ KURZY PRO DOSPĚLÉ

Přijďte se naučit kreslit anebo si jen zdokonalit své výtvarné schopnosti a odpočinout si od každodenních starostí. Kurz je vhodný pro zájemce od 15 let, horní hranice je neomezena a je vhodný i pro začátečníky. Lektorka nabízí individuální přístup, přihlásit se můžete na telefonu 737 474 340 nebo emailu provazkova.renata@seznam.cz. Cena je 600 Kč za měsíc, pomůcky jsou částečně v ceně, základní vlastní investice je cca 300 až 400 Kč.

Lektorka:       Ing. Renáta Provázková
Schůzky:        úterý 16:30 – 18:30 – učebna 4

LETNÍ VÝTVARNÉ KURZY

Kurzy jsou vhodné i pro úplné začátečníky a děti od 6 let. Nabízíme individuální přístup, pro nejmenší děti vysvětlení základů kreslení, správné držení tužky, vybarvovaní apod.
Techniky kreslení dle výběru –  tužky, uhel, křídy, vodovky, tuš, akvarelové pastelky.
Přihlášky u lektorky na telefonu 737 474 340 nebo na e-mailu provazkova.renata@seznam.cz.
Cena: 150 Kč/osobu, 250 Kč dítě + kreslící rodič

Lektorka:       Ing. Renáta Provázková
Schůzky:        soboty 27. 6., 11. a 25. 7., 8. a 22. 8.
                         09:30 – 11:30 – hudební sál

TVOŘIVÁ DRAMATIKA – začneme opět v září

Od září 2019 se v DK Milevsko otevřel nový kroužek pro všechny holky a kluky od 8 let, kteří si rádi hrají se svou fantazií. Formou hry se společně přenášíme do světů, kde je možné skoro úplně všechno, zkoušíme si, jaké to je být herci, scénáristy, ale i režiséry. Starším dětem kroužek umožňuje otevřít dveře k autorské tvorbě založené na psaní vlastních textů s následným hereckým zpracováním. Tvořivou dramatikou nás provází Bc. Irena Velcová, která vystudovala Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze, obor herectví a autorská tvorba.

Lektorka:         Bc. Irena Velcová
Schůzky:         čtvrtek 15:10 – 16:10 – výuková učebna

PŘEDŠKOLÁČEK ANEB HRAJEME SI NA ŠKOLU – zahájení 21. září 2020

Výtvarně vzdělávací zájmový kroužek pro děti předškolního věku. Náplní kroužku je připravit děti nenásilnou formou na úspěšný vstup do první třídy. Je rozdělen na dvě části – výtvarnou, kde děti vyrábějí různé dekorace a výrobky za použití rozličných technik a různých materiálů včetně přírodnin a vzdělávací, ve které děti vypracovávají např. grafomotorické listy, rozvíjejí motoriku, prohlubují si své vědomosti atd. Maximální počet dětí ve skupině je 10.

Lektorka:    Martina Kortanová
Schůzky:     pondělí 16:00-18:00 (zpravidla 1x za 14 dní) – učebna 4

Termíny 1. pololetí 2020/21:
21. září, 5. a 19. října, 2. a 23. listopadu, 7. a 21. prosince, 11. a 25. ledna

VÝTVARNÉ  HRÁTKY – POZASTAVENO

Máte doma dítě, které rádo tvoří a chtěli byste dále rozvíjet jeho nadání? Právě pro vás je určen kurz Výtvarné hrátky, který je pro děti od 6 let, mladší mohou chodit s doprovodem rodičů. Přihlášky na telefonu 383 809 200 nebo e-mailu kurzy@milevskem.cz.

Lektorka:         Jana Kaprálová
Schůzky:         úterý 16:00-17:30 – učebna 4

POHYBOVÉ KURZY:

JÓGA PRO DOSPĚLÉ – OBSAZENO, zahájení lekcí 5. října 2020

Cvičení s prvky hatha jógy pro všechny věkové skupiny. Pro ty, co o józe zatím jen slyšeli i pro ty, pro něž už je jóga součástí života. Zaměříme se na správné provádění pozic, některé sestavy budou směrovány k prevenci či odstraňování zdravotních problémů. Budeme naslouchat svému tělu, prociťovat plný dech. Každá hodina bude zakončena relaxací. Přijďte se protáhnout, odpoutat se od starostí a problémů, prostě se uvolnit. Zasloužíte si to!

Lektorka:   Ing. Božena Homolková
Schůzky:    pondělí 17:00-18:30 – hudební sál
                      středa   17:30-19:00 – hudební sál
                      čtvrtek   18:00-19:30 – hudební sál

DĚTSKÁ JÓGA – zahájení lekcí 5. září 2020

Jóga pro děti je jiná, než jakou ji znají dospělí. Není při ní tolik důležitá výdrž v jednotlivých pozicích jako pohyb samotný. Zatímco „dospělácká“ jóga probíhá v klidu a tichu, dětská jóga bývá často provázena dětských smíchem, říkankami, písničkami. Dospělí při józe pilují jednotlivé sestavy, malé děti mají raději různorodost. V domě kultury proto napodobujeme různá zvířátka, vyprávíme u cvičení příběhy a pohádky. Děláme dětem ze cvičení zábavu a legraci! Určeno pro děti od 5ti let.

Lektorka:   Ing. Božena Homolková
Schůzky:    pondělí 16:00-16:45 hodin – hudební sál

FARIDA – ORIENTÁLNÍ TANCE – OBSAZENO

Skupina asi patnácti amatérských tanečnic, tanci věnovaly už hodně času a nadšení. Začínaly orientálním břišním tancem se závoji a španělským flamengem. Přidávaly veselé cikánské tance, temperamentní salsu, nové choreografie a kostýmy. Některé šaty jsou koupené ve specializovaných obchodech, jiné pocházejí z domácích dílen. Jsou bohatě zdobené flitry, penízky, korálky a dodávají každému tanci ten správný šmrnc. Na každou sezónu si taneční skupina Farida připravuje nějakou novinku. Své umění představují na plesech a různých společenských akcích, a to i za hranicemi Milevska.

Lektor:        Michaela Neumannová
Schůzky:    pátek 19:00-21:00 – taneční sál

BŘIŠNÍ TANCE PRO VŠECHNY GENERACE – zahájení 14. září v 19 hodin

Přivítáme zájemce o orientální tanec, začínající, pokročilé, ale i maminky s dětmi.

Orientální tanec je tanec původem ze Středního východu. V současné době je ve světě velmi rozšířen a těší se velké popularitě. V České republice se také nazývá břišní tanec. V orientálním tanci se střídá několik základních figur, které se pak různě kombinují. V tanci na sebe plynně navazují, aby tanec nevypadal jako cvičení aerobiku. U břišního tance je velmi významná osobnost tanečnice, jež se v tanci odráží. Důležitý je také výraz a mimika, která tanci dodává na svěžesti, energičnosti a je jeho nedílnou součástí. Na tanečnici by mělo být vidět, že ji tanec baví, má z něj radost a všechny pohyby jsou pro ni přirozené.

Náplň lekce:

Prvních 15 minut je věnováno začátečnicím – nové prvky.

Dalších 20 minut je procvičovani nových i předchozích prvků na hudbu – improvizace.

Posledních 10 minut jsou dotazy, závěrečné protančení a vydýchání.

Potom může kdokoli zůstat, protože posledních 15 minut je věnováno nejpokročilejším tanečnicím – opakujeme naučené choreografie a pilujeme techniku.

Lektor:        Ludmila Jindrová
Schůzky:    pondělí 19:00-20:30 – hudební sál

FITNESS HODINY S JANOU MIKLAVČIČOVOU – zahájení 31. 8. a 2. 9.

Pondělí – kardio fitness cvičení v tanečním rytmu. Středa – prvních 20 minut taneční kardio, následuje body styling a posilování. Lekce jsou přístupné bez předchozí registrace, pokud si chcete cvičení vyzkoušet, stačí přijít na konkrétní hodinu.

Lektor:       Jana Miklavčičová
Schůzky:   pondělí 18:45-19:45 a 20:00-21:00 – taneční sál
                     středa 19:30-20:30 – taneční sál

DĚTSKÝ TANEČNÍ KROUŽEK (P-KLUB)

Pro Vaše děti jsme připravili kurzy plné zábavy a tance. Naučí se základům latinskoamerických a standardních tanců, country tanců, koordinaci celého těla a rytmice hudby. Tančíme pro radost, pro zábavu, pro uspokojení z pohybu a hudby.

Lektor:       Jaroslav Bolek
Schůzky:    úterý 17:00-18:30 – taneční sál
                      čtvrtek  17:15-18:45 – taneční sál

TAI-ČI – POZASTAVENO

Pro jeho ladné a plynulé pohyby ho mnozí považují za druh tance, vhodný zejména pro ženy. Opak je pravda. Cvičení tai-či je jedno ze starých čínských bojových umění a v historii byli jeho mistry zejména muži.Tai-či se sice řadí k bojovým uměním, zároveň však pracuje i s vnitřními energetickými drahami v těle a s vědomým dýcháním. Má kromě blahodárných zdravotních účinků na tělo i zásadní vliv na psychiku. Dokáže stimulovat činnost vnitřních orgánů, přispívá ke zlepšení látkové výměny, zlepšuje srdeční a dechové funkce, přispívá k poklesu cholesterolu a naopak zabraňuje řídnutí kostí.

Lektorka:   Bc. Milena Brčáková
Schůzky:    pondělí 18:00-19:00 – učebna 4

EFK DANCE FAMILY 

Vychováváme tanečníky, předáváme znalosti, sdílíme crew i streetovou kulturu a seberealizujeme se v tanci, parkouru a graffiti. Více informací na:

Vedoucí: Adéla „Addy“ Kašparová
Lektoři: Adéla „Addy“ Kašparová, Simona Bártíková, Zuzana Levá
Schůzky: rozvrh naleznete na webu EFK

JAZYKOVÉ KURZY:

NĚMECKÝ JAZYK – POZASTAVENO

Nabízíme výuku německého jazyka pod vedením zkušené lektorky, a to pro začátečníky i pokročilé. Nově nabízíme kurz němčiny v zaměstnání, kde se předpokládají minimálně základní znalosti němčiny. Naučíte se v něm psaní emailů, vyřizování telefonátů, nabídky, objednávky, faktury, reklamace, probereme témata z oboru ekonomie a práce v kanceláři.

Lektorka:     Jitka Chabrová
Schůzky:      pondělí 17:00-18:30 – učebna 1

KURZY ANGLICKÉHO JAZYKA – informační schůzka 8. 9. od 16 hodin
(stávající studenti nemusí na schůzku chodit – stačí potvrdit pokračování v kurzu na mail kurzy@milevskem.cz)

Lektorka:       Mgr. Dagmar Peřanová
Schůzky:       pondělí 16:30-18:00 – začátečníci 1 – učebna 2
pondělí 18:05-19:30 – začátečníci 2 – učebna 2
čtvrtek 16:55-18:25 – mírně pokročilí – učebna 2

                      čtvrtek 18:30-20:00 – pokročilí – učebna 2

KURZ Aj – KONVERZACE S RODILÝM MLUVČÍM – začneme opět v září

Schůzky:  úterý 17:30-18:30 – dospělí 1 – učebna 3
středa 17:30-18:30 – dospělí 2 – učebna 3
středa 18:30-19:30 – studenti – učebna 3

OSTATNÍ:

TANEČNÍ HODINY – zápis zahájen v kanceláři DK nebo na www.milevskem.cz

Taneční kurzy v českém pojetí jsou ve světě naprosto unikátní záležitostí. Podobnou tradici, i když v omezené míře, mohou zažít pouze na Slovensku, Rakousku či Německu. Tradice tanečních kurzů u nás sahá až do doby vzniku české polky (tedy až doby okolo roku 1830). Tradiční kurzy tance jsou věnovány mládeži, která se nejen naučí pohybovat ve společnosti, ale především se seznámí se všemi tanci obvyklými v prostředí českého společenského života. Zároveň slouží k osvojení pravidel chování mezi lidmi, ve společnosti i na parketu. Obsahují deset základních tanečních lekcí, výuku stolování, jednu lekci prodloužené a slavnostní závěrečný věneček. V tanečních kurzech se očekává účast doprovodu dívek i chlapců tzv. „garde“. Investice vložená do kurzů tance a společenského chování jsou investicemi do vzdělání a budoucnosti, vstupenkou do společnosti. Jsme připraveni nabídnout Vám zajímavý taneční program v prostředí kulturního domu. Těšíme se, že stejně jako páry před vámi, najdete i vy k nám cestu a vedle umění pohybovat se ve společnosti si odnesete hezké zážitky a mnohá nová přátelství.

Lektoři:     manželé Bolkovi
Schůzky:   září – prosinec

TANEČNÍ LEKCE PRO DOSPĚLÉ

Lektoři:          manželé Jaroslav a Alena Bolkovi
Schůzky:       čtvrtek 19:00-21:30 – velký sál – září – listopad

Nechodili jste do tanečních nebo jste nedávali pozor a nyní potřebujete oprášit zapomenuté taneční kroky? Nebo prostě jen máte rádi tanec a chcete se pod vedením zkušeného lektora naučit víc? Kurz obsahuje 8 lekcí a stojí 1500 Kč/osobu. Přihlášky v kanceláři DK Milevsko.

TVOŘIVÉ KURZY PRO DOSPĚLÉ

Od října do května probíhají každý měsíc v DK Milevsko tvořivé kurzy. Během nich jsme se již vyzkoušeli různé techniky – drátkování, tvoření šperků z korálků, Fimo hmoty, pletení z pedigu, malování na hedvábí, enkaustiku, háčkování, pískohraní, techniku Friendly Plastic, malování mandal a mnohé další. Všechny potřebné materiály a pomůcky máte na kurzu k dispozici. Cílem kurzů je nejen si vytvořit vlastní výrobek, ale také si odpočinout, zrelaxovat se a mít radost ze své tvůrčí práce, prostě příjemně strávit večer. Pedagogickým pracovníkům vystavíme Osvědčení o absolvování kurzu.

VÝTVARNÉ DÍLNY PRO DĚTI

O každých prázdninách pořádáme v Milevském kině výtvarné dílny pro děti. Jejich přesné termíny najdete v měsíčním programu DK. Děti spolu se svými rodiči či prarodiči vyrábějí různé výrobky a dekorace k danému ročnímu období za použití nejrůznějších materiálů. Dílnička je vždy spojena s promítáním filmu či pohádky.

POSILOVNA V DK MILEVSKO

Otevírací doba:

PO – 16:30-20:00
ÚT – 19:30-21:00 (pouze ženy)
ST – 16:30-20:00
ČT – 16:30-20:00 a dále pouze pro ženy od 19:30-21:00
PÁ – 16.30-20:00
SO – 15:00-17:00
NE – 17:00-19:00