Milevsko pro život i pro dovolenou

Reg. č. 429-01-03/20

Díky poskytnutému grantu došlo k účelnějšímu dovybavení prostor v Muzeum milevských maškar ve městě Milevsku.

V muzeu maškar probíhají během roku tvořivé dílničky pro děti, o které je čím dál větší zájem, a proto jsme chtěli těmto aktivitám více uzpůsobit prostory muzea, účelněji jsme dovybavili jeho prostory a lépe vše zabezpečili.
Došlo k výrobě nábytku na míru přímo pro naše muzeum. Mezi jednotlivé kusy nábytku patří prostorný pracovní stůl pro děti, které se pravidelně zúčastňují tvořivých dílniček, konaných v prostorách muzea, dále došlo k výrobě různých stolečků, šuplíků a polic, na kterých vzniklo více místa pro rozšířenou nabídku různých masek a doplňků k nim, které si mohou návštěvníci muzea vyzkoušet a nechat se v nich vyfotit. Byla vyrobena velká uzamykatelná vitrína, kde se vystavily různé druhy propagačních předmětů a suvenýrů muzea maškar, které jsou určeny k prodeji návštěvníkům. Vystaveny jsou i různé masky, které si mohou děti zakoupit a vymalovat dle své fantazie. Dále byly vyrobeny reprezentativní stojany do celého muzea, na kterých jsou umístěny podrobnější informace ohledně historie masek, historie průvodu - Bakusův průvod dříve a nyní, plánu maškar, které jsou v muzeu vystavené a mnoha dalších potřebných informací pro návštěvníky muzea.

REALIZACÍ TOHOTO PROJEKTU, tedy účelněji dovybavit, přestavit a zabezpečit prostory muzea, bude umožněno zvýšit návštěvnost muzea, především na oblíbené tvořivé dílničky pro děti i dospělé a tím dojde k vyšší návštěvnosti celého muzea a muzeum se dostane více do povědomí budoucích návštěvníků a bude šířit unikátní historickou tradici, kterou zda máme a jsme na ni pyšní.

Chcete vědět co se děje?

Pošlete nám svůj e-mail a získejte informace o aktuálních akcích v Milevsku.