Milevsko pro život i pro dovolenou

RP/243/21

Akce Den vína a mandlí v Milevsku 2021 se konala 17. 7. 2021 od 13 do 22 hod na zahradě v amfiteátru Domu kultury Milevsko.
Jedná se o každoroční akci, kdy došlo k setkání dvou partnerských měst, a to města Milevska a města Hustopeče. Akci navštívilo přes 1000 návštěvníků.
Už třetí setkání obou partnerských měst a stánky jihomoravských vinařů a dvou mandláren přilákaly nejen obyvatele Milevska, ale i okolí. Obavy z deště se nepotvrdily a nakonec to bylo příjemné slunečné odpoledne. Víno a pálenka z mandlí dobrou náladu jen umocňovaly.
Nejprve starostka Hustopečí přišla na jeviště, aby od starosty Milevska Ivana Radosty převzala kytici a od místostarosty Michala Horka obraz s dominantami a symboly obou partnerských měst. Pak publikum bavil jihomoravský zpěvák italského původu Pietro Falcone. Poté došlo k vystoupení krojovaných tanečníků z Hustopečské chasy, kteří tentokrát přivezli československou besedu, aby prý zazněly i české písničky. Později k nadšení publika tanečníci i cifrovali. Jihočeši se dozvěděli, že tanečníci a tanečnice přivezli ukázat své sváteční kroje a v zásobě mají ještě kroje takzvané přespolní. Po tanečním vystoupení se diváci dočkali zpěváka Jožky Šmukaře s jeho kapelou a po něm vystoupila kapela Beatles revival The Bugles, vyšlo krásné počasí a akce se mimořádně vydařila.
Spokojenost byla na obou stranách, jak z pohledu organizátora, tak z pohledu návštěvníků této akce, po celou dobu panovala příjemná atmosféra a už nyní se všichni těší na již čtvrtí setkání v příštím roce.

Chcete vědět co se děje?

Pošlete nám svůj e-mail a získejte informace o aktuálních akcích v Milevsku.