Milevsko pro život i pro dovolenou

Výstava Svět kolem nás

Výstava
  • nám. E. Beneše

V prostorách milevské galerie je od úterý 2. listopadu otevřena nová výstava fotografií, na které své snímky představuje Mgr. Jiří Hájek z Písku (narozen r. 1953), jenž většinu svého dětství a školní docházky prožil právě v Milevsku. Fotografovat začal, většinou jen tak pro radost, ve školním věku rodinným Flexaretem, který posléze vystřídala řada kinofilmových zrcadlovek. V současné době má více volného času na splnění toho, co dosud jen odkládal - fotografování krajiny, ptáků a makrofotografii. Se svým digitálním aparátem s bezzrcadlovým systémem podnikl i celou řadu cest za hranice naší země. Mezi jeho oblíbené destinace patří Dolomity, ostrovy v Atlantiku, ale i řada míst s větší nadmořskou výškou, třeba na Slovensku.
„Brouzdám světem už pár desetiletí a pořád objevuji a obdivuji se tomu, co nás obklopuje. Co nám v každodenním shonu uniklo a co všechno přesto stojí za pozornost. Procházím se se svými fotoaparáty nejen přírodou, ale i městy, procházím místa stokrát míjená a přece dnes, a určitě i zítra, plná nových pohledů na staré známé věci,“ uvádí fotograf pan Hájek, jenž v říjnu loňského roku na společné výstavě s dvojicí fotografů píseckého regionu Václavou Vendy Štofflovou a Markem Levým představil několik pohledů na ostrov věčného jara – Madeiru. Výstava však byla z důvodu vládních nařízení předčasně uzavřena. S jeho snímky se diváci mohli seznámit na pravidelných výstavách v Písku, ale i v Českém Krumlově, Blatné a Českých Budějovicích. V Milevsku nabídne procházku místy blízkými i trochu vzdálenějšími. Nabídne nám pohled na to, čeho jsme si třeba ještě nevšimli nebo nám v každodenním shonu uniklo, pár pohledů na drobný svět kolem nás a také na naše ptačí sousedy. A ještě krátkou návštěvu Saského Švýcarska, kousek od našich severozápadních hranic.
„Fotografování zaujímalo v mém životě vždy významnou a důležitou roli. Nejsem umělec a nemám ambice jím být. Občas otestuji své schopnosti i na jiných žánrech, sem tam nějaké reportážní foto, tvorba kalendářů. A jsem neustále překvapován tím, co mi současná fotografická technika umožňuje - věci, které jsem si, v době filmové, ani nedovedl představit. I já využívám pokročilou digitální techniku. Bez lítosti jsem opustil temnou komoru a přesunul se za stůl k monitoru a počítači. Během mé digitální éry jsem vystřídal několik zrcadlovek, abych nakonec (snad) zakotvil u bezzrcadlového systému Sony. V současné době používám fotoaparáty Sony A7RM3 a a6600 s různými objektivy Sony, od 16 až po 600mm,“ prozrazuje písecký fotograf s milevskými kořeny, který v poslední době také spolupracuje s partou podobných nadšenců ve Fotoklubu Písek.


Expozice s názvem SVĚT KOLEM NÁS, na kterou Vás galerie společně s autorem srdečně zve, bude otevřena do pátku 26. listopadu. Těšíme se na Vás.

  • 02. 11. 2021 v 09:00 hod.
    26. 11. 2021 do 16:00 hod.
  • Vstupné
10Kč
Milevské slavnosti, Bartolomějské posvícení
Gigitalizujeme firmy

Chcete vědět co se děje?

Pošlete nám svůj e-mail a získejte informace o aktuálních akcích v Milevsku.