Milevsko pro život i pro dovolenou

Univerzita třetího věku - zahájení

  • Dům kultury Milevsko

Spolek pro rozvoj kultury a DK Milevsko oznamují všem zájemcům o bližší seznámení s vlastivědnými zajímavostmi Kraje Vysočina, že další ročník tohoto vzdělávacího cyklu bude zahájen ve středu dne 19. ledna 2022 v 18 hodin v loutkovém sále Domu kultury v Milevsku zápisem posluchačů. Při zápisu bude předán studijní plán a vybrána záloha na školné ve výši 1000 Kč. Zároveň proběhne první přednáška na téma Chráněná území Vysočiny.
Při 8 přednáškách a 8 exkurzích se blíže seznámíme s některými málo známými vlastivědnými zajímavostmi Vysočiny. Tento vlastivědný vzdělávací cyklus je sice uváděn pod názvem Univerzita třetího věku, neznamená to však, že by se ho měli zúčastnit pouze lidé v postproduktivním věku (tedy důchodci). Je otevřen všem zájemcům o bližší seznámení se zajímavostmi naší země. Na našem území je tolik zajímavých a krásných míst, o kterých řada z nás neví, a která jim právě tento cyklus přiblíží.
Přednášky se budou konat vždy ve středu od 18 do 20 hodin, exkurze budou rovněž ve středu s odjezdem zvláštním autobusem od milevské sokolovny v 7 hodin a předpokládaným návratem mezi 18-19 hodinou. Vstupné do památek a muzeí, které se zpravidla pohybuje ve výši 100-200 Kč (dle množství navštívených památek a výše vstupného) si při exkurzích hradí účastníci sami.
Spolek pro rozvoj kultury v Milevsku zve srdečně všechny zájemce o bližší seznámení se zajímavostmi a památkami naší země na úvodní přednášku. Více o nadcházejícím ročníku najdete na www.milevskem.cz v záložce Kurzy.
 

Milevské slavnosti, Bartolomějské posvícení
Gigitalizujeme firmy

Chcete vědět co se děje?

Pošlete nám svůj e-mail a získejte informace o aktuálních akcích v Milevsku.