Milevsko pro život i pro dovolenou

Milevské maškary

Setkání
  • Dům kultury Milevsko | nám. E. Beneše | Muzeum milevských maškar

Město Milevsko v letošním roce opět ožije maškarním ruchem. Stane se tak po roční odmlce v sobotu 26. února. Letos je to přesně 160 let, kdy Milevské maškary spatřily světlo světa. Patřičné oslavy, které by tak významné jubileum zasloužilo, není ale možné kvůli aktuální situaci uskutečnit. I přesto, že program nebude tak rozsáhlý jako v předchozích letech, nemusíte se bát! Nuda rozhodně nebude.

Hlavní program se odehraje v sobotu na milevském náměstí, kde od 9 hodin můžete navštívit masopustní jarmark a zabijačkové hody. Nebude chybět ani doprovodný program na pódiu:

09:30 ZELENÁ ŠESTKA – tradiční dechová kapela
10:30 VIPYTÁ ČTYŘKA – kvartet věnující se rang folku, americkým lidovkám a blues
11:30 BUBENÍCI LÍŠAMANI ze spolku Líšeňáček
12:15 DĚTSKÉ PŘEDSTAVENÍ
13:30 EVERGREEN BAND – veselí muzikanti, co potěší každého posluchače
15:15 USMRCENÍ BAKUSE a závěrečná ceremonie na pódiu
15:30 FANTOM – milevská rocková legenda

Po celý den je možné navštívit Muzeum milevských maškar, které nabídne speciální výstavu Masky v čase. Samotný průvod vyjde ve 14 hodin od domu kultury a po tradiční trase dorazí okolo 15 hodiny na náměstí E. Beneše. Celým dnem nás provede známý a oblíbený publicista a moderátor Václav Žmolík.
Pro milovníky Milevských maškar a sladkých dobrot máme ještě jednu novinku. Víte, co je to Maškarpóne? Přeci originální zákusek inspirovaný Milevskými maškarami, který budete moci od soboty 26. února ochutnat v Kavárně Sweet cafe v Milevsku. Takovou dobrotu si nenechte ujít!
Půjčovna maškarního sdružení zahájila opět předmasopustní provoz. Kostýmy a masky si můžete vypůjčit ve středu od 17:00 do 18:00 hodin a v sobotu vždy od 10:00 do 11:00 hodin. Masku je možné si vypůjčit i v den průvodu od 10 hodin.
Podrobný časový harmonogram letošních Milevských maškar a bližší informace naleznete na webu www.milevskemaskary.cz.
Předem všem návštěvníkům děkujeme za dodržování aktuálně platných vládních nařízení.

Milevské slavnosti, Bartolomějské posvícení
Gigitalizujeme firmy

Chcete vědět co se děje?

Pošlete nám svůj e-mail a získejte informace o aktuálních akcích v Milevsku.