Milevsko pro život i pro dovolenou

Výstava fotografií skupiny Terifoto Sokola Písek

Výstava
  • Ostatní zařízení

První jarní měsíc patří prostory Galerie M fotografiím. Do Milevska je přivezla skupina fotografů TeriFoto Sokola Písek, kteří se do milevské galerie vrací po třech letech, a uvítali tak možnost navázat na tradiční výstavy fotografií svých členů. Skupina TeriFoto, jež je součástí Sokola a byla založena v roce 2007 panem Vladimírem Teringlem, právě v Milevsku zahajuje svou každoroční výstavní činnost. Expozice, která je zde v pořadí již jedenáctá, představí milevské veřejnosti nově vytvořenou kolekci fotografií.

„I přes složitou covidovou dobu Skupina TeriFoto Sokola Písek udržuje i nadále kontakty s fotografy z partnerských měst města Písku. V březnu letošního roku se například zúčastnila společně s fotografy z rakouského Bad Leonfeldenu mezinárodní výstavy fotografů a výtvarníků v bavorském partnerském městě Deggendorf,“ přibližuje za skupinu fotografů její místopředseda Jan Neubauer a ještě uvádí: „I nadále spolupracujeme s fotografy z hessenského města Wetzlar. Nezanedbáváme ani spolupráci s mladými fotografy, kteří jsou organizováni ve škole J.K. Tyla v Písku.“

Na vernisáži, jež se uskutečnila v úterý 5. dubna, vystoupila hudební skupina PRVOCI ze ZUŠ v Milevsku pod vedením Jaromíra Kašpara. V jejich podání zaznělo mnoho známých popových písní.

Na devadesáti fotografiích od dvanácti autorů můžete zhlédnout tradiční přírodní motivy flóry a fauny, zajímavé záběry architektury a nechybí ani fotografie zaměřené na detail a na sportovní a společenskou tematiku. Srdečně Vás zveme na výstavu, která potrvá do 28. dubna.

Vystavující fotografové:
Vladimír Teringl, Jan Neubauer, Václav Turek, Jaroslav Pech, Václav Jeřábek, Václava Štofflová, Karel Pecl, Josef Rothbauer, Jana Hanesová, Josef Hruška, Rostislav Homola a Jiří Procházka.

  • 06. 04. 2022 v 09:00 hod.
    28. 04. 2022 do 16:30 hod.
  • Vstupné
10Kč
Milevské slavnosti, Bartolomějské posvícení
Gigitalizujeme firmy

Chcete vědět co se děje?

Pošlete nám svůj e-mail a získejte informace o aktuálních akcích v Milevsku.