Milevsko pro život i pro dovolenou

Výstava Trojí pohled na krásu

ZRUŠENO

Z důvodu usnesení Vlády ČR ze dne 8. října 2020 č. 996

  • Galerie M

Trojí pohled na krásu, tak zní název nové výstavy v milevské Galerii M, na které se v měsíci říjnu představí triáda fotografů z píseckého regionu Václava Vendy Štofflová, Jiří Hájek a Marek Levý.
První z trojice, členka Fotoklubu Písek a fotoklubu TeriFoto Sokola Písek paní Vendy (narozena r. 1955), jako malá bydlela s rodiči v těsné blízkosti Vltavy na Saníku poblíž Červené nad Vltavou. Od útlého věku ji přitahovala příroda, zvláště pak okolí vodních toků - řek Vltavy a Otavy, jihočeských rybníků a potoků. Dodnes miluje procházky přírodou, ve které nalézá klid a pozitivní energii. Ráda fotografuje přírodu, především naše ptactvo a také makro, ale zároveň se zajímá o fotografování různých témat lidských činností, ať již sportovních, kulturních, či zájmových. „Člověče zastav se a otevři oči i duši! Pokud to alespoň na chvíli uděláš, zjistíš kolik krásy a zajímavostí se skrývá v naší přírodě. Vnímáme ji jako něco samozřejméno, co nám bylo dáno. Nemusí tomu ale být navždy…,“ tak zní počáteční slova jejího životního motta. Paní Štofflová se pravidelně od roku 2015 zúčastňuje výstav amatérských fotografů ve výstavní galerii Kina Portyč, dále ve výstavních prostorech Fotoklubu Písek a rovněž se aktivně zapojuje do pracovní i výstavní činnosti fotoklubu TeriFoto Sokola Písek, do různých soutěží amatérských fotografů, ať již Senior Foto, Nekázanky a také do celostátní soutěže Blatenská růže, kde v letošním roce snímkem z ptačí říše obhájila druhé místo. Více na www.stofflova.cz.
Osobitý pohled na krásu nabídne i Mgr. Jiří Hájek (narozen r. 1953), jenž většinu svého dětství a školní docházky prožil právě v Milevsku. Fotografovat začal, většinou jen tak pro radost, ve školním věku rodinným Flexaretem, který posléze vystřídala řada kinofilmových zrcadlovek. V současné době, kdy má více volného času, si plní to, co dosud jen odkládal - fotografování krajiny, ptáků a makrofotografii. Se svým digitálním aparátem s bezzrcadlovým systémem podnikl i celou řadu cest za hranice naší země. Mezi jeho oblíbené destinace patří Dolomity, ostrovy v Atlantiku, ale i řada míst s větší nadmořskou výškou, třeba na Slovensku. „Brouzdám světem už pár desetiletí a pořád objevuji a obdivuji se tomu, co nás obklopuje. Co nám v každodenním shonu uniklo a co všechno přesto stojí za pozornost. Procházím se se svými fotoaparáty nejen přírodou, ale i městy, procházím místa stokrát míjená a přece dnes, a určitě i zítra, plná nových pohledů na staré známé věci,“ popisuje fotograf pan Hájek. S jeho snímky se diváci mohli seznámit na pravidelných výstavách v Písku, ale i v Českém Krumlově, Blatné a Českých Budějovicích. V Milevsku nabídne procházku místy trochu vzdálenějšími - pohled na to, co jsme třeba ještě neviděli nebo nám uniklo - pár pohledů na ostrov věčného jara - Madeiru.

Poslední z trojice vystavujících autorů Marek Levý (narozen r. 1973) prozrazuje, že rád fotí jakékoli téma, přesto jedno převažuje - a to je portrétní fotografie. V roce 1994 absolvoval první pokus s obyčejným analogovým kompaktem, který vyhrál v tombole. Fotografování se začal věnovat až po delší pauze v době digitální fotografie, v současné době fotí na aparát zn. Nikon D750 s vytouženým full frame čipem. Od roku 2016 je členem Fotoklubu Písek a společně s ostatními fotografy se prezentuje na fotografických výstavách v Galerii Portyč a výstavních prostorech Fotoklubu Písek. Také se každoročně účastní celostátní soutěže fotoklubů Blatenská růže, kde v loňském roce získal první místo. „Myslím si, že ženská krása si zaslouží pozornost a obdiv. Fotografování mi dává možnost se alespoň pokusit tyto momenty zachytit. Mým největším oceněním je, když se fotografovaná osoba sama sobě na fotografiích líbí,“ přiznává písecký fotograf Marek Levý. Více informací na www.mareklevy.cz .

Expozice pod názvem Trojí pohled na krásu, na kterou Vás galerie společně s autory srdečně zve, bude otevřena od úterý 6. října. Těšíme se na Vás.

Milevské slavnosti, Bartolomějské posvícení
Gigitalizujeme firmy

Chcete vědět co se děje?

Pošlete nám svůj e-mail a získejte informace o aktuálních akcích v Milevsku.