Milevsko pro život i pro dovolenou

Výstava Šunka, meditující surikata a jiné obrazy

Výstava
  • Galerie M

To je název nové prodejní výstavy obrazů, která bude otevřena v prostorách Galerie M od pátku 3. června. Až z předhůří Orlických hor je do Milevska přiveze výtvarnice Petra Schwarzerová (rozená Hašlarová, *1979), kde žije se svým manželem a třemi dětmi. Své dětství prožila v nedaleké Bechyni, tam také vystudovala Střední průmyslovou školu keramickou, obor Výtvarné zpracování keramiky a porcelánu. V průběhu studia střední školy navštěvovala kurzy kresby postavy na Akademii výtvarných umění v Praze a výtvarně zaměřené kurzy a setkávání pořádané na ZUŠ Václava Pichla v Bechyni. Po ukončení studia se přestěhovala do Olomouce, kde pracovala jako točířka v keramickém studiu, poté její cesta vedla do Brna a do Nového Hrádku, zde vedla keramický kroužek a vytvářela vlastní keramiku. Tři roky bydlela a tvořila ve francouzském Solaize.

Od roku 1997 uskutečnila mnoho samostatných i společných výstav v Čechách (např. galerie v Brně, Novém Jičíně, Novém Městě nad Metují, a Náchodě), ale také ve Francii v Mediatheque de Solaize, Institute de Génomique v Lyonu nebo v Salonu v Ternay, kde získala první cenu v oboru malba. Ilustrovala také několik knih, např. básnickou sbírku japonských pětiverší Na druhé straně hor, v edici Ponava sbírku české poezie Radka Fridricha Lektvary nebo knihu Tucet vzlyků od Ivana Petlana. V Milevsku se představila již na dvou společných výstavách. Poprvé v roce 2010 na výstavě s názvem „TŘY“ (s Veronikou Tymelovou a Hanou Jelínkovou) a o osm let později na výstavě „JOSEF/FESOJ“ (s Martinem Jelínkem). Nyní na své samostatné výstavě bude prezentovat olejomalby a malby akrylem za poslední tříleté období s tématy pandemie covidu, ale i zátiší s květinami, malby s prvky přírody a také obrazy inspirované cestami.

„Na výstavě budou k vidění i obrazy, které tvoří podmalby a následné barevné vrstvy a malby malované technikou do mokrého (najednou a v jedné vrstvě). Některé malby z první skupiny jsou doplněny ukázkami z průběhu vzniku fotografiemi zachycující zvolení odstínu podmalby a následné vrstvy,“ prozrazuje malířka s uměleckým jménem Pepa. A dále uvádí: „Obrazy z druhé skupiny jsem malovala akrylem alla prima. Tyto akryly jsou malované rychle a akčně, což je důležité pro celý průběh malování technikou do mokrého. Ta je omezena časově a končí, když už nelze barvy na plátně míchat a zaschnou poslední tahy. Tomu vždy předchází intenzivní promyšlení kompozice a výběr hlavních barev z kterých se ostatní namíchají.“ Více informací naleznete na https://www.petraschwarzer.cz/texty.

Petra Schwarzerová svou výstavu v milevské galerii pojala jako pozvánku k nahlédnutí do svých malířských postupů. „Takovýto obraz vzniklý s dávkou předvídatelnosti a prostorem pro náhodu mě baví pro nový výsledek z dalšího experimentování s barvou, je plný nesmírného dobrodružství a inspirace“ dále na sebe prozrazuje malířka s uměleckým jménem Pepa z Novém Hrádku, a společně s galerií zve širokou veřejnost do výstavní síně ke zhlédnutí netradičně pojaté výstavy, jež potrvá do středy 29. června. Těšíme se na Vás.


 

  • 03. 06. 2022 v 09:00 hod.
    29. 06. 2022 do 17:00 hod.
  • Vstupné
10Kč
Milevské slavnosti, Bartolomějské posvícení
Gigitalizujeme firmy

Chcete vědět co se děje?

Pošlete nám svůj e-mail a získejte informace o aktuálních akcích v Milevsku.