Milevsko pro život i pro dovolenou

Výstava Iva Hüttnerová - obrázky

Výstava
  • Galerie M

IVA HÜTTNEROVÁ v Galerii M
První prázdninový měsíc patří Galerie M obrazům. Do Milevska je přivezla známá herečka, ale i spisovatelka a malířka Iva Hüttnerová (narozena r. 1948), jež má v milevské galerii premiéru. Vystudovala DAMU – obor herectví u profesora Otty Sklenčky. Své první angažmá získala v Karlových Varech, později prošla ještě několika dalšími divadly, objevila se v mnoha filmech a seriálech, moderovala a autorsky vytvářela pořady v České televizi, navrhovala kostýmy, jevištní dekorace a plakáty pro různá divadla a televizní pořady. Je autorkou pěti knih, pravidelně vydává oblíbené nástěnné kalendáře a ilustrovala řadu dalších knížek od různých autorů. Má ráda „staré dobré časy“ a je sběratelkou starých předmětů z domácnosti, zejména textilií.
Malovat začala na počátku své divadelní kariéry v karlovarském Divadle Vítězslava Nezvala, kde měla v roce 1974 i první profesionální výstavu. V 90. letech však opustila stálé angažmá a začala se plně věnovat malířství. Dodnes realizovala na 300 autorských výstav v Čechách, na Moravě a Slovensku, ve Stockholmu a New Yorku. Její obrazy jsou součástí stálých expozic naivního umění v Paříži a Hamburku a je evidována v zahraničních encyklopediích, např. v Japonsku, Francii a Švédsku.

„Velkou inspirací je pro mě i divadlo a všechno, co k němu patří: kabarety, cirkusy, klauni i herecké kočující společnosti. Občas zkouším namalovat své literární a jiné lásky, lidi, kteří mě zaujali svým dílem i osudem – Boženu Němcovou, Karla Čapka, Bohumila Hrabala či mou oblíbenou Emu Destinnovou a další… Stejně ráda maluji i uličky staré Prahy s malebnými obchůdky, hospody, nevěstince, hřbitovy, babičky a dědy, osamělé holky, anděly a lásku ve všech jejích podobách. Prostě maluji, co znám, o čem sním a jak nejlíp umím,“ prozrazuje Iva Hüttnerová, jež kromě herectví a malířství miluje také zahradničení.
V Milevsku Iva Hüttnerová představuje olejomalby a grafické listy. Vernisáž výstavy za přítomnosti autorky se uskutečnila v úterý 12. července v 18 hodin. O hudební zpestření se postaral člen Pražského hradčanského orchestru a několika dalších hudebních těles Radek Anděl, jenž na akordeon zahrál mnoho českých a francouzských písní. Galerie M společně s rodinnou internetovou galerií sagallery.cz a vystavující autorkou Vás srdečně zvou ke zhlédnutí výstavy.

  • 13. 07. 2022 v 09:00 hod.
    30. 07. 2022 do 12:00 hod.
  • Vstupné
10Kč
Milevské slavnosti, Bartolomějské posvícení
Gigitalizujeme firmy

Chcete vědět co se děje?

Pošlete nám svůj e-mail a získejte informace o aktuálních akcích v Milevsku.