Milevsko pro život i pro dovolenou

Výstava Obrazy - romány

Výstava
  • Galerie M

OBRAZY-ROMÁNY, tak zní název výstavy obrazů milevského malíře Jana Švejdy, jenž celoživotně tvoří pod uměleckým jménem JPŠ a který na sebe prozrazuje: „Mám to štěstí, že již více než sedm desetiletí spím v pokoji, ve kterém jsem se narodil. Dětství jsem prožil mezi Kuklíkem, Vinicemi a Bažantnicí. Po absolvování Střední umělecké školy keramické v Bechyni a soukromých hodin u prof. Kristla jsem musel nastoupit, kvůli svému původu, do cihelny. Po roce se mi podařilo obsadit místo výtvarníka v závodě Koh-i-noor, kde jsem později pracoval i jako chemik. Po osmnácti letech jsem dostal vytoužené místo jako vedoucí městského kina, odkud jsem odcházel na zasloužilý odpočinek. Takže najednou je dost času a můžu malovat ve dne i v noci…“

Premiéru v milevské galerii měl Jan Švejda v listopadu 2014 a další samostatnou výstavu zde zrealizoval ke svému životnímu jubileu v srpnu 2017. Každoročně již po mnoho let se účastní tradiční společné výstavy Výtvarníci Milevska a okolí. Expozice s názvem OBRAZY-ROMÁNY mapující jeho tvorbu je tak po pěti letech v pořadí třetí samostatnou výstavou.

Galerie M společně s milevským autorem Vás a Vaše přátele srdečně zvou na zhlédnutí výstavy, jež potrvá do středy 26. října. Těšíme se na Vás.

  • 11. 10. 2022 v 09:00 hod.
    26. 10. 2022 do 17:00 hod.
  • Vstupné
10Kč
Milevské slavnosti, Bartolomějské posvícení
Gigitalizujeme firmy

Chcete vědět co se děje?

Pošlete nám svůj e-mail a získejte informace o aktuálních akcích v Milevsku.