Milevsko pro život i pro dovolenou

Vernisáž výstavy Duše, které opouštějí těla a ještě něco navíc

Vernisáž
  • Galerie M

Poslední měsíc v roce bude Galerie M patřit textilním artefaktům. Do Milevska je přiveze absolventka Ateliéru textilní tvorby na VŠUP v Praze Lenka Čížek Mašková (nar. r.1974), jež se do této výstavní síně vrací již poněkolikáté. Poprvé v roce 1999 ještě se svým partnerem, později v roce 2015 a 2018 již se svým manželem Tomášem Čížkem s projektem „Ženy k mužům, muži k ženám“.

Letos se díky mnoha změněným životním okolnostem představí samostatně s projektem „Duše, které opouštějí těla a ještě něco navíc“. „Jde o textilní objekty zobrazující v životní velikosti osoby z mého života, které mě svojí odlišností od termínu ‚normální‘ na mé životní cestě velmi ovlivnily. Tento projekt je sice již z roku 2004, ale v Milevsku zatím vystavený nebyl. Možná i proto, že k tomu nebyla konstelace a čekal na správný okamžik. Za poslední čtyři roky se však událo ve světě a v životech většiny lidí tolik změn, že až letos přišel ten správný čas“, přibližuje výtvarnice s milevskými kořeny MgA. Lenka Čížek Mašková.

A dále dodává: „Svým aktuálním osobním postojem chci ke změnám promluvit umělecko - terapeutickým způsobem, protože adventní čas je snad pro pozastavení se a zamyšlení nejvíce vhodný. Dovětek výstavy ‚a ještě něco navíc‘ je výsledkem posledních pár měsíců usilovné práce. Nejen na mé vlastní tvorbě, ale nově i ve vzdělávacím systému základního školství, které mě letos po prázdninách zavolalo do školy, kde jsem sama kdysi získávala základy pro život“, prozrazuje autorka plánované výstavy. V dalším vzdělávacím procesu během studia na VŠUP absolvovala výměnné stáže na FAVU v Brně, jeden semestr ve Velké Británii na Winchester School of Art a nezávislou inspirační cestu do Austrálie, kde studovala umění původních obyvatel Aboriginals pro diplomový projekt „Dole a vespod“.

Galerie společně s vystavující autorkou si Vás a Vaše přátele dovolují pozvat na vernisáž výstavy, která se uskuteční v úterý 6. prosince v 18 hodin. Těšíme se na setkání s Vámi.

  • 06. 12. 2022 v 18:00 hod.
  • Zdarma
Zdarma
Milevské slavnosti, Bartolomějské posvícení
Gigitalizujeme firmy

Chcete vědět co se děje?

Pošlete nám svůj e-mail a získejte informace o aktuálních akcích v Milevsku.