Milevsko pro život i pro dovolenou

Vernisáž výstavy Na křídlech hudby a poezie II.

Vernisáž výstavy
  • Galerie M

Hana Masopustová je absolventkou PF v Českých Budějovicích se specializací na výtvarnou výchovu a matematiku. Po dobu dvaceti let působila na ZUŠ v Sezimově Ústí, kde vyučovala výtvarný obor a souběžně se věnovala své umělecké tvorbě. Samostatně vystavovala v mnoha českých městech, mimo jiné v Praze, v Táboře a v Sezimově Ústí. Dále se zúčastnila mnoha kolektivních výstav u nás i v zahraničí.

Ve svých dílech se staví do pozice vypravěčky „nekonečných příběhů“, v nichž se mísila skutečnost s fikcí, konkrétní s abstraktním, osobní s obecným. Malba se blížila abstraktní expresi, většinou však byla limitovaná figurou. V současnosti zkouší možnosti malby akrylem na plátně.

Tematicky se zaměřila na portréty výrazných osobností a ve svých malbách, kresbách a kolážích prozkoumává svět hudby minulosti i současnosti v předivech nejrůznějších souvislostí. „Cestuji s hudbou bez hranic a svoje prožitky a znalosti „z cest“ parafrázuji obrazem. Stala jsem se vypravěčkou „nekonečných a pozoruhodných příběhů“ skrytých v hudbě a v textech písní.“

Galerie M, společně s vystavující autorkou, si Vás a Vaše přátele dovolují pozvat na výstavu, která bude možná navštívit do čtvrtka 30. března 2023. Těšíme se na Vás.

 

 

Milevské slavnosti, Bartolomějské posvícení
Gigitalizujeme firmy

Chcete vědět co se děje?

Pošlete nám svůj e-mail a získejte informace o aktuálních akcích v Milevsku.