Milevsko pro život i pro dovolenou

Na vlnách hudby a poezie II.

Výstava
  • Galerie M

Hana Masopustová je absolventkou PF v Českých Budějovicích se specializací na výtvarnou výchovu a matematiku. Po dobu dvaceti let působila na ZUŠ v Sezimově Ústí, kde vyučovala výtvarný obor a souběžně se věnovala své umělecké tvorbě. Samostatně vystavovala v mnoha českých městech, mimo jiné v Praze, v Táboře a v Sezimově Ústí. Dále se zúčastnila mnoha kolektivních výstav u nás i v zahraničí.
Ve svých dílech se staví do pozice vypravěčky „nekonečných příběhů“, v nichž se mísila skutečnost s fikcí, konkrétní s abstraktním, osobní s obecným. Malba se blížila abstraktní expresi, většinou však byla limitovaná figurou. V současnosti zkouší možnosti malby akrylem na plátně.

Tematicky se zaměřila na portréty výrazných osobností a ve svých malbách, kresbách a kolážích prozkoumává svět hudby minulosti i současnosti v předivech nejrůznějších souvislostí. „Cestuji s hudbou bez hranic a svoje prožitky a znalosti „z cest“ parafrázuji obrazem. Stala jsem se vypravěčkou „nekonečných a pozoruhodných příběhů“ skrytých v hudbě a v textech písní.“

Galerie M, společně s vystavující autorkou, si Vás a Vaše přátele dovolují pozvat na výstavu, která bude možná navštívit do čtvrtka 30. března 2023.
Vernisáž výstavy proběhne ve čtvrtek 2. 3. 2023 od 17 hodin.
Těšíme se na Vás.

  • 02. 03. 2023 v 17:00 hod.
    30. 03. 2023 do 17:00 hod.
10Kč
Milevské slavnosti, Bartolomějské posvícení
Gigitalizujeme firmy

Chcete vědět co se děje?

Pošlete nám svůj e-mail a získejte informace o aktuálních akcích v Milevsku.