Milevsko pro život i pro dovolenou

Výstava

Výstava

Na měsíc červen milevská Galerie M připravila novou výstavu. Premiéru zde má Lenka Lešňovská, jejíž jméno mnozí z Vás znáte ve spojitosti s milevskou házenou nebo s učitelstvím na 2. ZŠ v Milevsku či v ZUŠ Milevsko. Nově se Vám představí i jako výtvarnice. Již od první třídy Lenka navštěvovala místní ZUŠ, kde pod vedením manželů Pichových došla až k navazujícímu studiu na Střední soukromé výtvarné škole v Písku, obor propagační grafika. Bakalářské a magisterské studium následně absolvovala na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity, obor učitelství pro základní umělecké školy.

Již během posledních ročníků VŠ začala pracovat ve firmě DILBApro, kde se podílela na výrobě převážně sběratelských postav z počítačových her. Zde měla, mimo jiné, možnost podílet se na dalších zajímavých projektech jako byla výroba kosterních replik dinosaurů, stromová terária, která můžete vidět např. v zoologické zahradě v Hluboké nad Vltavou. Po devíti letech strávených v Českých Budějovicích dostala pracovní nabídku ze zdejší ZUŠ, a tak se Lenka vrátila do rodného města na místo, kde to všechno začalo.

Ve své tvorbě se snaží uplatňovat získané tvořivé dovednosti, vnější i vnitřní podměty, proto se můžete těšit na kresby, malby, grafické listy, ale i na prostorové objekty. Její práce nezůstávají pouze na plátně či papíře, ale objevují se i v exteriéru, např. na fasádách hasičské zbrojnice v Hrejkovicích a ve Zbelítově. Spolupracovala s obcí Přeborov na opravě svatého kříže nebo s autory únikové místnosti U Červeného koně v Táboře. Znát můžete i její loga pro milevské organizace, jakou je např. Handball club Milevsko, Ženy pro Milevsko nebo Kamenáč music art pub. Expozice s názvem Já Lenka Lešňovská, na kterou Vás galerie společně s autorkou srdečně zve, bude otevřena v sobotu 5. června a potrvá do úterý 29. června. Těšíme se na Vás.

  • 05. 06. 2021 v 09:00 hod.
    29. 06. 2021 do 17:00 hod.
  • Vstupné
10Kč
Milevské slavnosti, Bartolomějské posvícení
Gigitalizujeme firmy

Chcete vědět co se děje?

Pošlete nám svůj e-mail a získejte informace o aktuálních akcích v Milevsku.