Milevsko pro život i pro dovolenou

Týden knihoven 2023

  • Městská knihovna v Milevsku

Týden knihoven 2023 je tu!

Po celý týden bude na chodbě knihovny probíhat tradiční swap pokojových rostlin a podzimního oblečení – svetry, kabátky, vesty, šátky… Přines kousky, které již nenosíš a na oplátku si odnes originál, který tě potěší a zahřeje.

První říjnovou středu v půl třetí startuje promítání filmů v knihovně na téma udržitelnost aneb enviromentální chování člověka. Konzum, produkování zbytečného odpadu, likvidování půdy a živočichů, užívání si života bez ohledu na další generace. To je udržitelnost v dokumentech projektu Jeden svět na školách. Každý týden se film bude věnovat jinému tématu.

V pondělí se můžete těšit na čtení pohádek ze žlutého ušáku s Jitkou! Čtení je vhodné pro rodiče s dětmi do 4 let. Do pohádkového světa se můžete přenést v 9, 10 nebo 11 hod. dopoledne.

Během pondělního odpoledne máte možnost stát se na hodinu knihovníkem! Milujete knihy? Přijďte si na hodinu vyzkoušet práci knihovníka! Nechte se obklopit knižními novinkami, zasvětit do tajů nákupu knih a vyhledávání těch největších hitů, nahlédněte do zákulisí našeho systému a ptejte se na cokoliv. Pouze DVĚ místa (15 a 16 hod.) – rezervace předem nutná!

V úterý v šest hodin se těšíme na setkání se spisovatelem a publicistou Alešem Palánem, autorem knih Raději zešílet v divočině, Kdo chodí tmami nebo Mami, miluju. Vstupné na tuto akci je 100,-.

Ve středu proběhnou říjnové mozkohrátky s lektorkou Markétou. Přijďte potrénovat paměť! Dozvíte se, proč je to důležité a jak na to. Cena za lekci je 50,-.

Čtvrteční odpoledne od 15 hod. sdílíme recepty a výpěstky, ochutnáváme ze špajzů. Pokud hospodaříte na zahrádce, či pouze rádi zpracováváte podzimní dary přírody, přineste své odzkoušené recepty či dobroty na ochutnání. Inspirací nám bude Pravý domácí časopis.

V pátek ve tři hodiny se mladé slečny dozví, proč je skvělé být ženou! O všem, co souvisí s ženským cyklem. O jídelníčku a cvičení, které pomáhá našemu tělu během menstruace. O menstruačních kalhotkách a plavkách. O tom, že být ženou není každoměsíční trápení, ale dar. O tom, jak tento dar přijmout a využít. ˇUčastnice (věk 13+) čeká malá odměna. Místo si můžete rezervovat na kozakova@knihmil.cz.

A týden knihoven zakončí v pátek v šest hodin večer gamebook pro děti. Kniha ve hře nebo hra v knize? Obojí. Čtenáři, přijďte si vytvořit vlastní příběh, který je ovlivněn vaším úsudkem a náhodou. Určeno pro děti od 3. do 6. třídy. Počet míst je omezen – přihlašujte se na detske@knihmil.cz.

Kromě toho celý týden registrujeme nové čtenáře zdarma a odpouštíme upomínky!

pro více informací pište na knihovna@knihmil.cz nebo volejte 382 521 231

  • 02. 10. 2023 v 08:00 hod.
    06. 10. 2023 do 17:00 hod.
Milevské slavnosti, Bartolomějské posvícení
Gigitalizujeme firmy

Chcete vědět co se děje?

Pošlete nám svůj e-mail a získejte informace o aktuálních akcích v Milevsku.