Milevsko pro život i pro dovolenou

Realismus v tužce

Výstava
  • Galerie M

Realistické obrazy od nadané umělkyně p. Evy Bernadetty, která tvoří svá díla pouze pomocí tužky. Kresba tužkou ji přirostla k srdci více než štětec, kterým dříve malovala menší i větší díla a to i na zdi. Pracoval na velkých projektech v muzeu, dětském centru, úřadu a dalších.

Skrze tužku a papír se jí lépe vyjadřují lidské emoce a pocity. Jako první začala kombinovat tužku s plátkovým zlatem, čímž vytvořila výjimečnou kombinaci. Obrazy vznikají na bílý papír a i ve velkých formátech je černé pozadí vykreslené tužkou, což je další neobvyklostí. Pro umělkyni však spíše charakteristické.

V současné době se věnuje i tvorbě obrazů Vision, jež jsou tvořeny ze směsi sochařského a stavebního materiálu na dřevěné desce.

Dne 16.11.2023 proběhne v galerii slavnostní křest kalendáře autorky, která tvoří svá díla pouze pomocí tužky. Současně tak představí spolu s firmou KOH-I-NOOR tužku, jež používá na kresby a je její ambasadorkou. Jedná se o tužku, která je opravdu černá a lze kombinovat s ostatními tužkami. Díky ní tak mohou vznikat kresby tužkou i ve velkých formátech 100x70cm. kde i bílé pozadí je vykresleno tužkou.

  • 07. 11. 2023 v 09:00 hod.
    30. 11. 2023 do 12:00 hod.
10Kč
Milevské slavnosti, Bartolomějské posvícení
Gigitalizujeme firmy

Chcete vědět co se děje?

Pošlete nám svůj e-mail a získejte informace o aktuálních akcích v Milevsku.