Milevsko pro život i pro dovolenou

Vernisáž - Výstava Opět jsme tu

Vernisáž
  • Ostatní zařízení

Galerie M Vás srdečně zve na vernisáž výstavy Opět jsme tu. Pro vstup na vernisáž je nutné dodržet aktuální epidemiologická opatření, počet účastíků je omezen. 

Druhý prázdninový měsíc bude Galerie M patřit obrazům. Ze Soběslavi do Milevska je přiveze výtvarník s profesí strojaře Josef Záruba, jenž patnáct let pracoval jako projektant a později také i jako propagační grafik v soběslavském podniku Lada. Již od mládí ho provázela potřeba vyjadřovat se obrazem. Účastnil se desítky workshopů a výtvarných dílen při Národní galerii a po roce 1989 se začal věnovat výtvarné činnosti profesionálně. Autor je především sběratelem zážitků z běžného života, které se snaží svým způsobem přenést na malířské plátno. Vyjadřuje se prostřednictvím klasické olejomalby a jeho obrazy jsou velmi realistické. Od roku 2006 uspořádal na čtyřicet převážně samostatných výstav v Čechách i v zahraničí, jeho obrazy najdeme jak u soukromých osob, tak i v institucích.
Jako hosta si k výstavě s názvem Neškodná závislost přizval výtvarníka z obce Myslkovice Bohuslava Sýbu, člověka, který bojoval a již několik let vítězí nad závislostí na alkoholu. ,,Na jedné vernisáži jsem se začal bavit s člověkem, který mluvil o tom, jak mu malování pomáhá udržovat se v psychické pohodě. Jak je na něm závislý. Z vlastní zkušenosti vím, že úspěch nebo naopak neúspěch v této činnosti se promítá do běžného života. Přesto se mi zdála jeho slova přehnaná. Později mi vysvětlil, jak to u lidí se závislostí chodí. Závislost je diagnóza, která se těžko léčí. Řešením může být vyměnit škodlivou závislost za neškodnou. On se vrhnul na malování obrazů,“ přibližuje Josef Záruba, jenž se do milevské galerie vrací po čtyřech letech, kde představil velkoformátová plátna z cyklu Osudy a Moji blízcí.
Expozice se symbolickým názvem Neškodná závislost, na kterou Vás galerie společně s autory srdečně zve, potrvá do soboty 28. srpna. Těšíme se na Vás.
Více informací na https://josef-zaruba.webnode.cz/fotogalerie/obrazy/ a https://www.myslkovice.cz/storage/7/40335047-myslkoviny-2021-1.pdf


 

Milevské slavnosti, Bartolomějské posvícení
Gigitalizujeme firmy

Chcete vědět co se děje?

Pošlete nám svůj e-mail a získejte informace o aktuálních akcích v Milevsku.