Milevsko pro život i pro dovolenou

Návštěva rozhledny Kupa u Jestřebic

  • 19,5 km
  • Turistické informační centrum Milevsko
  • Letní stadion
  • střední

Cesta je vhodná pro zdatnější cyklisty, zvládnou ji i rodiny s většími dětmi.

Cestu zahájíme na náměstí E. Beneše od Turistického infocentra v Milevsku.

Vydáme se po silnici z města směrem do nedalekého Sepekova. Budeme míjet Sokolovnu na Tyršově náměstí, Dům kultury Milevsko, městský úřad v Sažinově ulici, pojedeme stále rovně až do Sepekova. Abychom nemuseli jet po hlavní frekventované silnici, doporučujeme jet částečně asfaltovou a zpevněnou cestou kolem rybníku Pytlák. V Sepekově se dáme na první křižovatce vpravo (kdo si chce prohlédnout krásný barokní poutní kostel Jména Panny Marie, pokračuje rovně) a za mostem pokračujeme dále do kopečka do vesnice Zálší.

Ze Zálší si můžeme zajet na vyhlídku "Vaněčkova lavička", odtud jsou krásné výhledy do krajiny, jinak pokračujeme polní cestou okolo lesa až najednou uvidíme v dálce rozhlednu Kupu. Těsně před rozhlednou se nachází kaplička sv. J. Nepomuckého. Rozhledna je volně přístupná po celý rok, nabízí krásné výhledy do okolí a posezení.

Zpátky se vrátíme přes vesnici Křižanov a Okrouhlou. Cesta vede příjemnou krajinou, polními cestami a od Okrouhlé se pak po asfaltové cestě dostaneme až k rozcestí, kde se dáme prudce vpravo do vesnice Líšnice, přejedeme železniční přejezd, pokračujeme stále rovně. Dostaneme se na náves, kde se nachází hezké dětské hřiště a nedaleko také hospoda, můžeme si zde odpočinout a načerpat další sílu na cestu.

Po odpočinku se vydáme polní cestou ( před hřištěm odbočíme vlevo ) zpátky do Milevska, pojedeme i přes přírodní památku Dehetník a cestu zakončíme u letního stadionu v Milevsku.

Trasa Návštěva rozhledny Kupa u Jestřebic na mapě

Chcete vědět co se děje?

Pošlete nám svůj e-mail a získejte informace o aktuálních akcích v Milevsku.