Milevsko pro život i pro dovolenou

Hravé peklo

Chcete se bát i hrát? Pak navštivte Hravé peklo v Bernarticích. Jsou zde čerti ryze české povahy. Všechny postavy jsou v životních velikostech.

Hravé peklo vzniklo jako galerie, která se nachází na trase Písek-Tábor v obci Bernartice. Městys Bernartice v jižních Čechách je křižovatkou mezi městy Písek, Tábor, Týn nad Vltavou, Milevsko a Bechyně.

Do Hravého pekla se dostanete autem, na kole i pěšky ze všech měst. Galerie Hravé peklo je umístěna v budově Husovy kaple a tím je jedinečná nejen v ČR, ale i na celém světě. Kaple pochází z roku 1926 a od doby výstavby je původní. Opravena byla pouze střecha. Uvnitř kaple byla instalována expozice pekla, která byla později rozšířena o nejznámější pohádky. Peklo můžete navštívit po celý rok. Kdy a kam už víte. Součástí pekla je sklepení.

V galerii Hravé peklo v Bernarticích vás čeká pekelná recepce s věznicí, tajemné pekelné chodby, Satanova hvězdárna nebo pohádkový svět. Děti vyzkouší váhu, knihu hříchů, bouřkostroj a další věci. Figury v pekle jsou inspirovány nejznámějšími pohádkami. Nedílnou součástí pekla je i replika Ďáblovy bible a jediná nalezená lebka čerta na světě. I když s čerty nejsou žerty, v Hravém pekle se děti pobaví.

Součástí recepce je i muzejní expozice věnovaná špičkářství v Bernarticích. Špičkářství jako obor soustružnictví bylo v Čechách zavedeno právě v Bernarticích. Špičky a součástky dýmek se vyvážely do celého světa.

Pro turisty, návštěvníky i cestovatele máme připravené originální turistické razítko i samolepky, které jim rádi dáme do jejich turistických knížek, památníků a podobně.

Peklo můžete navštívit po celý rok.

Hravé peklo na mapě

Další stálé expozice

Milevské muzeum

Milevské muzeum je jedinečným místem, kde se snoubí historie, tradice i současnost. Ideální ...

Chcete vědět co se děje?

Pošlete nám svůj e-mail a získejte informace o aktuálních akcích v Milevsku.