Milevsko pro život i pro dovolenou

Z Milevska na hrad Zvíkov

  • 16.5 km
  • Náměstí E. Beneše
  • Hrad Zvíkov
  • středně těžká

Cesta je vhodná především pro více zdatné cyklisty a rodiny s většími dětmi.

Výchozím místem bude náměstí E. Beneše v Milevsku, odtud se vydáme po hlavní silnici směr Písek, ještě před čerpací stanicí Benzina odbočíme doprava na cyklostezku Hajda.

Přes Hajdu se dostaneme na křižovatku v lese, kde se dáme doleva směr vesnice Rukáveč.

V Rukávči budeme míjet po levé straně rybník s návsí a hezkou kapličkou, pokračujeme stále rovně směr Rukávečská obora (není veřejnosti přístupná), kde zahneme doprava. Projedeme celou oborou až do vesnice Květov. Zde se nachází památkově chráněné roubené i zděné usedlosti jihočeské lidové architektury - tzv. jihočeského selského baroka. Dále je tu krásné dětské hřiště a pěkné posezení u něho.

V Květově je křižovatka, kterou projedeme rovně a pokračujeme směrem do vesnice Kučeř. Na návsi se nachází příjemná hospůdka, kde se můžeme občerstvit a načerpat nové síly na cestu. Kousek od hospůdky je i pěkné hřiště, které ocení hlavně rodiny s dětmi. Projedeme celou vesnicí a poté se na křižovatce dáme doleva směr Zvíkovské Podhradí. Dbáme na větší bezpečnost, jedná se o frekventovanější silnici.

Cestou přejedeme Zvíkovský Vltavský most, pokocháme se pohledy na hladinu Orlické přehrady a pak pokračujeme po hlavní silnici do Zvíkovského Podhradí, kde se nachází náš cíl, jímž je hrad Zvíkov.

Trasa Z Milevska na hrad Zvíkov na mapě

Chcete vědět co se děje?

Pošlete nám svůj e-mail a získejte informace o aktuálních akcích v Milevsku.