Milevsko pro život i pro dovolenou

Do Milevska můžete přijet za historií, přírodou, maškarami či zábavou, nudit se tu určitě nebudete.

Milevsko je moderním městem, které leží v nadmořské výšce 432–608 m a je centrem Milevského regionu, který se nachází v severní části Jihočeského kraje a v dosahu do 25 km jsou města Písek a Tábor. Milevsko slouží jako sociální, ekonomické, dopravní, kulturní a turistické centrum. Skládá se z 6 místních částí – Velká, Rukáveč, Milevsko, Dmýštice, Něžovice a Klisín.

V okolí města je krásná příroda, spousta značených turistických i cyklistických tras, blízkost Orlické přehrady, koupání, rybolov u Vášova mlýna. Mezi kulturní zážitky patří jistě každoročně konaný největší masopustní průvod Milevských maškar, Milevské kulturní léto, Bartolomějské slavnosti či Milevský pohádkový les.

Když se řekne Milevsko, patří k němu:

  1. dominanta města Milevský klášter - nejstarší klášter a zároveň jediná románská bazilika jižních Čech více na www.klastermilevsko.cz.
  2. Milevské muzeum - jedinečné místo, kde se snoubí historie, tradice i současnost, nachází se na II. nádvoří Milevského kláštera více na www.muzeumvmilevsku.cz
  3. Milevské maškary – patří mezi největší masopustní průvod (s počtem 1248 masek) a jsou zapsány
    na Seznamu nemateriálních statků tradiční lidové kultury Jihočeského kraje více na www.milevskemaskary.cz. Milevské maškary mají i svojí „maškarní lavičku”, která je součástí veřejného prostranství v blízkosti náměstí.
  4. Muzeum milevských maškar - jedná se o jediné muzeum v ČR zaměřující se na dějiny zdejší národopisné tradice – masopustních průvodů. Více na www.muzeummaskar.cz.
  5. náměstí E. Beneše - nabízí koncentraci jedinečných památek na jednom místě (radnice na náměstí – nyní zde sídlí městský úřad, secesní budova České spořitelny, kostel sv. Bartoloměje, barokní stará radnice – nyní zde sídlí městská knihovna a Galerie M, … ).
  6. pohled na Milevský klášter z vrchu Hůrka.

Chcete vědět co se děje?

Pošlete nám svůj e-mail a získejte informace o aktuálních akcích v Milevsku.