Milevsko pro život i pro dovolenou

Langova rozhledna

Za denního světla se z vrcholu rozhledny návštěvníkům naskytne nádherný pohled nejen na krajinu kolem Orlické přehrady a Píseckých hor, ale také se mohou pokochat pohledem na elektrárnu Temelín, vrcholky Brd a Šumavy a za příznivého počasí lze dokonce spa

Langova rozhledna stojí v nadmořské výšce 600 m na místě zvaném Onen Svět, na samotě nad obcí Lašovice na Kovářovsku, poblíž Orlické přehrady.

Rozhledna byla veřejnosti zpřístupněna v roce 2001 a na jaře roku 2006 byla opravena a nově natřena.

Samotná rozhledna dosahuje výšky 15 metrů, má dřevěnou konstrukci a skládá se ze čtyř vyhlídkových pater, z nichž je poslední patro opatřeno dřevěnou stříškou. V přízemí rozhledny se nachází výstavní místnost a v nejvyšším patře lze zažít jedinečné okamžiky v podobě romantické večeře s výhledem na čarokrásnou krajinu při západu slunce. 

V sousedství rozhledny stojí turistická chata, která byla postavena Klubem českých turistů v roce 1940. Chata nabízí pohádkový interiér restaurace a možnost ubytování ve stylově zařízených pokojích. Přímo k rozhledně a chatě vede z Lašovic červená turistická značka, která je dlouhá asi 1 km. Takovou zajímavostí je, že zde končí jedna z nejdelších naučných stezek v ČR, která je dlouhá 66 km. Začíná v Týně nad Vltavou a končí právě tady u turistické chaty Onen Svět. Stezka vede údolím Lužnice a dále krajinou kolem Milevska.

Langova rozhledna na mapě

Další rozhledny a mosty

Chcete vědět co se děje?

Pošlete nám svůj e-mail a získejte informace o aktuálních akcích v Milevsku.